لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

وقت عکس

نویسنده:
مهران مهاجر

درآمد

بادی بی‌هیاهو در هیاهوی جهان جابه جا می‌شود...

خواهی گفت، به راستی این‌ها آخرین کلمات تاریک بودند.

عکاسی ایران و تاریخِ آن نانوشته بسیار دارد و همین نوشته‌های گردآمده در این کتاب خود نشانه‌ای است بر آن نانوشته‌ها. پس شاید فایدهی بنیادینِ گرد آمدن این نوشته‌های پراکنده انگیختن آدم‌ها باشد برای نوشتنِ نانوشته‌ها. امید دارم خودم هم یکی از این آدم‌ها باشم. باری، این نوشته‌های کوتاه و بلند برآمده از یک طرح پیشینی نیستند و قرار نیست هم‌نشینیِ آنها پیکری یکپارچه بسازد. یک چیز این‌ها را به هم می‌چسباند و آن نفسِ کلمه‌ی «عکس» است - این نوشته‌ها، کهنه‌ترین‌شان هجده سالگی را رد کرده و تازه‌ترین شان دو سه ساله‌اند. منِ عکاس همیشه با نفس کلمه‌ی «عکس» کلنجار رفته‌ام و این کلنجار گاه شده است خودِ عکس و گاه شده است کلمه؛ و البته نسبت عکس و کلمه نسبتی است جذاب و معضل‌ساز که همیشه چشم و ذهن و دل مرا با خود برده است. باری انباشتی از چنین کلماتی در این کتاب گرد آمده است.

نوشته‌ها سه بخش شده اند. بخش نخست نوشته‌های بلندتری هستند که عمدتاً سویه‌ای با ساحتی از عکاسی حال با گذشته‌مان را می‌کاوند؛ یکی دو نوشته هم برخی ویژگی‌های عام در عکس و عکاسی (مثلاً زمان یا نور) را کاویده‌اند؛ و گاه هم نگاهی انداخته‌ام به رابطه‌ی میان عکاسی و برخی حوزه‌های کنشِ انسانی از قبیلِ تاریخ و سیاست. نوشته‌های بخش نخست بر پایه‌ی تاریخ نوشتن‌شان مرتب شده‌اند.

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 رویای تبت

رویای تبت

شیوا! بلند شو که گند زدی. همیشه من گند می‌زنم، ایندفعه نوبت توست. کی باور می‌کرد شیوای متین و معقول این کار را بکندو یک لحظه انگار همه زیر فلاش دوربین خشکمان زد. حالا می‌فهمم که همه یک جور تعجب نمی‌کنند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات آگه
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم مهران مهاجر
مشاهده همه arrow iconSome text some message..