× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

نوشتن درباره درمان گفتاری: اروین یالوم و ادبیات روان درمانی

نویسنده:
جفری برمن

هر روز نزدیک‌تر از پیش

چشم‌اندازی دوسویه بر روان‌درمانی

روان درمانگرانی که از تجربة بالینی خودشان نوشته‌اند با مشکل آزاردهنده‌ای روبه‌رو شده‌اند که شاید به هیچ وجه حل شدنی نباشد: چگونگی حفاظت از پیمان رازداری با درمانجو در حالی که ژرف‌ترین اسرارشان را آشکار می‌کنند. مبدل‌سازی بیش از حد معنای داستان درمانجو را دگرگون می‌کند و مبدل‌سازيِ اندک هویت و نام و نشان آنها را در معرض خطر قرار می‌دهد. این موضوعی است که فروید را هم به ستوه آورده بود، آن‌چنان که وی در آغاز یادداشت‌هایی بر موردی از روان‌نژندی وسواسی - داستان «مرد موشی» (۱۹۰۹) - به آن اقرار می‌کند. «من نمی‌توانم تاریخچة کامل درمان را ارائه دهم چراکه این مستلزم ورود من به جزئیات وقایع زندگی بیمارم است. علاقة مصرّانة این پایتخت [وین] و تمرکز و توجه خاصش به فعالیت‌های پزشکی‌ام اجازه نمی‌دهد تصویری صادق در این مورد ارائه دهم» (SE, vol. 10, 155). 

هویت تمامی درمانجویان فروید شناخته شده است، بسیاری زمانی که هنوز در قید حیات بودند - و تعدادی هم از طریق خودشان، مانند «مرد گرگی».


افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 هجرت، محکومیت و تبعید، برای سرگردانان در وطن

هجرت، محکومیت و تبعید، برای سرگردانان در وطن

«من اینک به ضد تو هستم و در میان تو به نظر امت‌ها داوری خواهم نمود. و با تو به سبب جمیع رجاساتت کاری خواهم کرد که پیش از این نکرده باشم و مثل آنها هم دیگر نخواهم کرد. بنابراین پدران در میان تو پسران را خواهند خورد و پسران پدارنشان را و بر تو داوری‌ها نموده، تما بقیت را به‌سوی هر باد پراکنده خواهم ساخت بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ققنوس
مشاهده همه arrow iconSome text some message..