لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

نظریه نظم خود انگیخته

نویسنده:
نورمن بری

یکی از مهم‌ترین خدمات هایک به شناخت و دانش، افشاگری نافذ او در مورد سیاست‌های عامدانه‌ای است که فرایند محتوم و شوم از هم گسیختن «جهان» را به راه انداخته است، یعنی آن نظم خود تنظیم‌گر وقایع که زمانی جامعه لیبرالی غربی را شکل داده بود. هایک، در کنار این، و تقریباً در نفی اعتقاد خودش به فرایندهای تکاملی، مجموعه پیچیده‌ای از اصلاحات رادیکال را پیشنهاد می‌کند که برای این طراحی شده‌اند که جلوی این انحطاط را بگیرند. علت‌های اصلی این ازهم گسیختگی، تلاش برای تنظیم اقتصاد با شیوه های تورم زا است؛ اعطای امتیازات به گروه‌ها، خصوصاً اتحادیه‌های کارگری، از طریق «قانونگذاری» که کارکرد بازار کار را مختل می‌کند؛ تلاش برای بازتوزیع درآمدها، فارغ از تخصیص غیر شخصی که در بازار انجام می‌گیرد، براساس نظریه مطلقاً ذهنی «عدالت اجتماعی»؛ و گرایش به قانونی که در قالب فرامین برای تحقق مقاصد خاص ریخته می‌شود و نه در قالب قواعد عمومی و همگانی.

صفحه ۸۹

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 چو تلخ عیشی من بشنوی به خنده درآی

چو تلخ عیشی من بشنوی به خنده درآی

«یادداشت‌های یک دیوانه و هفت قصۀ دیگر» مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه نویسندۀ اوکراینی، نیکلای واسیلوویچ گوگول است. باآنکه از زمان نگارش این داستان‌ها بیش از یک قرن و نیم می‌گذرد، خواندنشان هنوز تازگی دارند و نگاهمان را نسبت به پیش‌پا افتاده‌ترین اتفاقات روزمره تغییر می‌دهند.  بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات نی
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی خشایار دیهیمی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..