× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی زیر ۶۰۰ گرم ۱۵ هزار تومان و بالای ۶۰۰ گرم ۲۳ هزار تومان، در صورتی که مبلغ اضافه‌ای بابت پست با هزینه پاکت یا کارتن دریافت شده باشد به شما برگشت داده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله از طریق تلفن یا پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خود شماست.
  • سفارشات پستی به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حداکثر ظرف 1 روز کاری تحویل پست داده خواهد شد.
تماس با پشتیبانی از ساعت 10 صبح-4 بعدظهر به غیر از پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها و روزهای تعطیل. گفتگوی آنلاین تمام روزهای از ساعت 10 صبح تا 10 شب.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

نسل کشی ارامنه: جهان سخن می گوید

نویسنده:
هاروت ساسونیان

وینستون چرچیل

نخست‌وزیر بریتانیای کبیر (۱۹۵۱–۱۹۵۵ و ۱۹۴۰-۱۹۴۵)

در ۱۹۱۵، دولت ترکیه با بی‌رحمی تمام نسل‌کشی شنیع و اخراج ارامنه را از آسیای صغير آغاز کرد... پاک‌سازی این نژاد از آسیای صغیر را در مقیاسی گسترده و به کامل‌ترین طرز ممکن به پایان رساند. تخمین‌ زده می‌شود این پاک‌سازی حدود یک میلیون و دویست‌و‌پنجاه هزار نفر از ارامنه را در بر گرفت که نصف آن‌ها از صفحة روزگار محوشدند. تردیدی نیست که این جنایت برنامه‌ریزی شده به اجرا درآمد و فرصتی فراهم شد که سرزمین ترکیه از وجود مسیحیان پاکسازی شود.

ملت ارمنی در نتیجة جنگ متفرق و پراکنده شدند، و از بسیاری از شهرها ریشه‌کن شدند و با قتل‌عام جمعيت آن‌ها کاهش یافت، شکست در جنگ، کوچ اجباری به عنوان یک سیستم کشتار، جمعیت را به یک‌سوم قبل کاهش داد. در جوامعی که جمعیت ارامنه در حدود دو‌و‌نیم میلیون نفر بود، سه‌چهارم جمعیت میلیونی مردان، زنان و کودکان از صفحة روزگار محو شدند. اما يقيناً هدف نیز چنین بود. 

صفحه ۲۰

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 شهر و خاطرات رونده

شهر و خاطرات رونده

سرعت تغییرات محیطی در کلان‌شهرها آنچنان است که هر آن ممکن است چیزی که به آن دل بسته‌ای یا به آن احساس تعلق می‌کنی دود شود و به هوا رود یا چهرۀ دیگری به خود گیرد. در این شرایط که تعلق و دلبستگی به چیزی ثابت غیرممکن است، مبدائی ساکن برای شهرنشین وجود ندارد و از این رو همیشه در زندگی روزمرۀ خودش هم احساس دورماندگی و هجرت می‌کند. در این یادداشت این دورماندگیِ مداوم را از نظر می‌گذرانیم و برایش از شعر نیما و بودلِر شاهد می‌آوریم. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ثالث
مشاهده همه arrow iconSome text some message..