لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
سفارش شما شنبه 16 مهر 1401 تحویل پست داده خواهد شد.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

میهن پرست ایرانی

نویسنده:
کریستوفر دوبلک

کودتایی علیه خود ۳۷۱

مصدق اکنون از دیدار با شاه خودداری می‌کرد که نوعی رسوایی (اسکاندال) بود. وقتی در مراسم نوروزی به حضور شاه نرفت، نوعی تخلف بی‌معنی از رسوم معمول و دیرین مرتكب شد. چند هفته بعد، حسین فاطمی را به دیدار شاه فرستاد - فاطمی که از صدمات بدنی ناشی از سوءِ قصدی که به او شده بود کمابیش بهبود یافته بود، به وزارت خارجه و نیز سخنگوی دولت منصوب شده بود. فاطمی از شاه خواست که حسین علاء را که مکالماتش با توطئه‌گران ضددولت برملا شده بود برکنار کند. علاء به سرعت کنار گذاشته شد و یکی از مصدقی‌ها جانشین او شد، که طی بیانیه‌ای همبستگی شاه را با هضت ملی اعلام کرد - تخلفی دیگر از اصل بی‌طرفی پادشاه. [چرا؟]

یکی از روزنامه‌ها سؤال کرد: «آیا اکنون که عدم توافق‌ها برطرف شده است، نخست‌وزیر به حضور شاه خواهد رفت، یا نه؟» پاسخ منفی بود، و شایعات دربارة شکاف و اختلاف دوباره شدت گرفت. مصدق ادعا می‌کرد که اگر به دیدار شاه برود، خود را در معرض سوءِ قصد از طرف گارد سلطنتی قرار خواهد داد. اما، در عین حال، پیشنهاد شاه را که او به ملاقات نخست‌وزیر در خیابان کاخ بیاید ردّ کرد؛ زیرا چنین دیداری «به اعتبار اعليحضرت لطمه می‌زند.»

صفحه ۳۷۱

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 رهش

رهش

اسب‌ها از دو روز قبل‌ش سم می‌کوبانند. سگ‌ها دندان به هم می‌سایند. شب‌ش گربه‌ها خرناس می‌کشند. کبوترها بی‌قراری می‌کنند و نصف شب تو لانه در جا بال می‌زنند. قزل‌آلاها عوض اینکه بالا بیایند، خودشان را رها می‌کنند در مسیر پایین‌دستِ رود. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات کندوکاو
مشاهده همه arrow iconSome text some message..