× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
با توجه به تعطیلی 2 آبان سفارشات پستی که از تاریخ 28 مهرماه ثبت خواهد شد، 3 آبان تحویل پست داده خواهد شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

منظر پریده رنگ تپه ها

نویسنده:
کازوئو ایشی گورو

آفتاب به اتاق خواب سرک می‌کشید و گرد و غبارِ معلّق در هوا را نمایان می‌کرد. کنارِ چند کشور پای قفسه‌ها زانو زدم. از پایین‌ترین کشور انواع و اقسامِ خرده‌ریزها را کشیدم بیرون – آلبوم‌های عکس، کارت‌های تبریک، یک پوشه پُر از نقاشی‌های آبرنگِ مادرم – و همه‌ی آن‌ها را با وسواس روی زمین کنارِ دستم چیدم. تهِ کشو جعبه‌ی لاک و الکلِ سیاهی جا خوش کرده بود. درش را که باز کردم، چشمم به چندین نامه افتاد که سال‌ها بود – دور از چشمِ همسرم – همراهِ دو سه عکسِ کوچک نگه داشته بودم. از زیرشان پاکتِ حاویِ پول‌ها را بیرون کشیدم. دوباره به دقت همه‌ی خرت و پرت‌ها را سرِ جای‌شان گذاشتم و کشو را بستم. پیش از آن‌که اتاق را ترک کنم، رفتم سروقتِ قفسه‌های رخت‌ها و محضِ احتیاط یک روسریِ ابریشمی برداشتم و دورِ پاکتِ پول پیچیدم.

وقتی به اتاق نشیمن برگشتم، ساچیکو داشت دوباره فنجانش را پُر می‌کرد. سرش را هم بلند نکرد، و وقتی روسری‌پیچ را کنارش روی زمین گذاشتم، همچنان سرش گرمِ چای ریختن بود و حتّا نگاهی هم به آن نینداخت. وقتی نشستم، سرش را تکان داد و بعد چایش را سر کشید و فقط یک بار زمانی که داشت فنجانش را پایین می‌آورد، از گوشه‌ی چشم نگاهی به بسته‌ی کنارِ مخدّه‌اش انداخت. 

صفحه ۷۸

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 عشق، شغل، فلسفه سه چیزی است که در زندگی اهمیت دارد

عشق، شغل، فلسفه سه چیزی است که در زندگی اهمیت دارد

آلن دوباتن بیش از هرچیز دیگری نویسنده است. نویسنده‌ای که از فلسفه و روان‌شناسی در نوشته‌هایش وام می‌گیرد و آنچه او را متمایز می‌کند، نگاه دقیق و وسواس‌گونه‌ی اوست، البته نگاهی انتقادی. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات نیلا
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم کازوئو ایشی گورو
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی امیر امجد
مشاهده همه arrow iconSome text some message..