لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مراقبت و تنبیه (تولد زندان)

نویسنده:
میشل فوکو

تنبیه تعمیم یافته

«كيفرها تعدیل شود و با جرم‌ها متناسب باشد، کیفر مرگ فقط برای مجرمان به قتل صادر شود، و شکنجه‌هایی که نفرت انسانیت را بر می‌انگیزد لغو شود.» در نیمه‌ی دوم سده‌ی هجدهم، اعتراض عليه تعذیب در همه جا دیده می‌شود: در میان فیلسوفان و نظریه پردازان حقوق؛ در میان حقوق دانان و قانون دانان و نمایندگان مجلس؛ در عرض حال‌ها و در میان قانون‌گذاران مجلس. شیوه‌ی دیگری از تنبیه و مجازات ضروری شد: باید به رویارویی جسمی پادشاه با محکوم پایان داده می‌شد؛ باید این جنگ تن به تن میان انتقام شاه و خشم فروخورده‌ی مردم که با میانجی فرد تعذیب شده و جلاد انجام می‌گرفت به پایان می‌رسید. خیلی زود، تعذیب تحمل ناپذیر شد. از دیدگاه قدرت، تعذیب آنجا که ستمگری، زیاده روی، عـطش انتقام و «لذت بی‌رحمانه‌ی تنبیه کردن» را افشا و آشکار می‌کرد، نفرت انگیز بود.

صفحه ۹۳

افزودن به پاکت خرید
دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 چشمى كامل كه هيچ‌چيز از نظرش نمى‌گريزد

چشمى كامل كه هيچ‌چيز از نظرش نمى‌گريزد

مراقبت و تنبیه میشل فوکو با تصویر کردن شیوه‌های مراقبتی و کیفری هولناک اروپای پیش از انقلاب صنعتی آغاز می‌شود تا داستان تولد زندان را بازگو کند. فوکو به عنوان یکی از مهم ترین متفکران انتقادی همیشه مطرح بوده و افکار او بر مکتب‌های مختلفی چون پساساختارگرایی، پسااستعمارگرایی، پسامارکسیسم و فمینیسم تاثیر گذاشته است. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات نی
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم میشل فوکو
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی افشین جهاندیده
مشاهده همه arrow iconSome text some message..