× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی زیر ۶۰۰ گرم ۱۵ هزار تومان و بالای ۶۰۰ گرم ۲۳ هزار تومان، در صورتی که مبلغ اضافه‌ای بابت پست با هزینه پاکت یا کارتن دریافت شده باشد به شما برگشت داده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله از طریق تلفن یا پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خود شماست.
  • سفارشات پستی به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حداکثر ظرف 1 روز کاری تحویل پست داده خواهد شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

لیلی و مجنون در ادبیات عربی و فارسی

نویسنده:
محمدغنیمی هلال

تأثیر فلسفة هلنیسم همچنین در مبانی ابوسعید احمد بن عیسی خراز بغدادی، که در سال ۲۷۷ هجری در قاهره درگذشت، نمایان است. وی از ابوالقاسم جنید تأثیر پذیرفته بود. این دو منادی آن بودند که طبیعت روح از طریق زهد دگرگون می‌شود. همچنین از طریق تلاشی که زاهد از بهر خدا به کار می‌بندد روح او به حضرت حق پیوند خورده و در او فانی می‌شود و این عین جمع است. افزون بر این، از سخن ابن خراز چنین بر می‌آید که برخی صوفیان هم عصر او عشق می‌ورزیدند و باور داشتند که عشق انسانی و مجازی آنان – چنان‌که افلاطون اعتقاد داشت - به عشق الهی می‌انجامد. به‌طور کلی، اصول مزبور بر صوفیان متأخر مثل ابن عربی و غزالی و سپس عبدالرحمن جامی تأثیر نهاده است. در این نگاه گذرا، آن‌چه دربارة صوفیان و تصوف اهمیت دارد اشاره به دو اصل است که در نزد آنان پدید آمد و بازتاب آن در متون فارسی مورد بحث نمایان است: نخستین اصل، آن است که عقل به تنهایی قادر به هدایت انسان به سوی خدا نیست؛ بنابراین، برای هدایت انسان به ایمان راستین کافی نخواهد بود. 

صفحه ۲۱۹

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 بعد از پایان

بعد از پایان

می‌شود بعضی وقت‌ها هوای تازه را نه از پنجره‌های باز که از آدم‌های تازه گرفت. من یکی که فکر می‌کنم اگر روزی کنجکاوی‌ام را نسبت به آدم‌ها از دست بدهم دیگر نتوانم به‌راحتی جایگزین دیگری برای این هوس قدیمی‌ام پیدا کنم. خیلی وقت‌ها تیرم خطا می‌رود و هر کاری می‌کنم باز آدم مورد نظرم معمولی و غیرجذاب و شبیه هزاران نمونه‌ی دیگر باقی می‌ماند، اما از امتحان کردن خسته نمی‌شوم. تحت‌تاثیر همین میل بود که به خواهرزاده‌ی گرامی‌ام آیسان قول کمک دادم. از من خواسته بود با منظر بروم تبریز. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات نی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..