× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

لحظه صعود

نویسنده:
ملیندا گیتس

در همه سفرها به وضوح نیاز برای به‌کارگیری روش‌های پیشگیری از بارداری را می‌دیدم و می‌شنیدم. از مکان‌هایی بازدید کردم که هر مادری، یکی از بچه‌هایش را از دست داده بود و همة آنها مادرانی را می‌شناختند که موقع زایمان فوت کرده بودند. مادرانی را ملاقات می‌کردم که به‌خاطر ناتوانی در سیر کردن شکم فرزندشان، ناامید بودند و زندگی سختی داشتند. آن زنان مواردی را در زندگی تجربه کرده بودند که من صرفاً آنها را خوانده بودم.

در سال ۲۰۱۲ و در شصت‌ونه کشور از فقیرترین کشورهای دنیا، دویست‌وشصت میلیون زن از امکانات پیشگیری از بارداری استفاده می‌کردند. در این کشورها بیش از دویست میلیون زن تمایل داشتند از این امکانات استفاده کنند؛ اما در دسترسشان نبود. این بدان معنی است که میلیون‌ها زن در کشورهای در حال توسعه خیلی زود یا خیلی دیر باردار می‌شوند. اگر فاصلة بین دو بارداری زنان، حداقل سه سال باشد، هر کودک شانس بیشتری برای زنده ماندن در سال اول خواهد داشت و در این میان سی‌وپنج درصد بیشتر احتمال دارد که زنان به پنجاه سالگی برسند. پس استفاده از امکانات پیشگیری به اندازة کافی عادلانه و منصفانه است؛ اما زنده ماندن کودکان تنها یکی از این دلایل است.

صفحه ۲۹

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 پرده‎‌برداری از مبهم‌ترین و اسرارآمیزترین تضاد هستی

پرده‎‌برداری از مبهم‌ترین و اسرارآمیزترین تضاد هستی

سبکی تحمل‌ناپذیر هستی که ـ در ایران باعنوان بار هستی مشهور است ـ رمانی است که در سراسر آن تفکرات و ایدئولوژی نویسنده ( میلان کوندرا ) موج می‌زند. در واقع این رمان نه برای ارائه و تایید یک مفهوم و ایده بلکه برای پرورش قوه‌‌ی تفکر و جهان‌بینی و ایجاد ذهن پرسشگر نوشته شده است. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات کتاب کوله پشتی
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم ملیندا گیتس
مشاهده همه arrow iconSome text some message..