× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
با توجه به تعطیلی 2 آبان سفارشات پستی که از تاریخ 28 مهرماه ثبت خواهد شد، 3 آبان تحویل پست داده خواهد شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

جامعه شناسی (كتاب های دامیز)

نویسنده:
جی گبلر

جامعه‌شناسان بین دو مفهومِ ایمان (یا باورها یا ارزش‌ها) و اقدام فرق می‌گذارند. نسبت بزرگی از جمعیت مردم جهان، امروزه در مناسک دارند، اما آن‌ها که به قدرت یک منشأ ماورایی باور دارند، حتی نسبت بزرگ‌تری را تشکیل می‌دهند. این‌ها شاخص‌های مهمی برای مذهبی بودن انسان هستند، اما با کمک آن‌ها ویژگی‌های متمایزی را در او می‌سنجند. 

این تمایز به‌ویژه در جهان امروز اهمیت یافته که مردم بسیاری از جوامع برای بیان هر عقیده‌ای که دوست داشته باشند و برای اقدام یا عدم اقدام عینی براساس آن عقیده، آزادی قابل ملاحظه‌ای دارند؛ مثلاً در ایالات‌متحده، اکثریت بزرگی از مردم سراسر کشور می‌گویند به یک قدرت فرازمینی ایمان دارند و قریب به نیمی از همین جمعیت می‌گویند به طور منظم در مراسم مذهبی شرکت می‌جویند؛ این آمار در دهه‌های اخیر کاهش یافته است (به‌خصوص اگر آمار جمعیت کسانی را در نظر بگیرید که در عمل به مراسم مذهبی می‌روند و نه فقط آن‌هایی که مدعی‌اند چنین می‌کنند)، اما نه به سرعت اروپا که جمعیت كل مؤمنانش در حال کاهش است، ولی جمعیت متشرعانش حتی با سرعت بیشتری دارد سقوط می‌کند. 

صفحه ۲۰۲

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 از استادان زندگی در لحظه بیاموزیم

از استادان زندگی در لحظه بیاموزیم

کتاب بچه‌هایمان به ما چه می‌آموزند؟ اثر پیرو فروچی روان‌شناس ایتالیایی است. این کتاب توسط مهسا ملک مرزبان ترجمه شد و نشر نی در سال 1383 آن را به چاپ رساند. این کتاب بی‌نظیر رویکری روان‌شناختی دارد و فرایند‌های والدگری و تربیت فرزند را با دیدگاهی جدید مورد بررسی قرار می‌دهد و خواندن آن به همه‌ی افراد توصیه می‌شود. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات آوند دانش
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی مهدی شفقتی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..