× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
با توجه به تعطیلی 2 آبان سفارشات پستی که از تاریخ 28 مهرماه ثبت خواهد شد، 3 آبان تحویل پست داده خواهد شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

اصول شیمی (كتاب های دامیز)

نویسنده:
جان تی مور

تبریک می‌گویم! قدمی دیگر در دنیایی که به نظرم جالب می‌آید: شیمی. بیش از چهل سال، دانشجوی شیمی بودم و این شامل زمان‌هایی نیز می‌شود که تدریس می‌کردم، اما باز خود را دانشجو می‌دانستم چون مدام به حقایق جدید و مفاهیمی نو از این علم مهم و گسترده پی می‌بردم. 

به ندرت ممکن است تلاش‌های انسان به‌نوعی با علم شیمی مرتبط نباشد، مردم از محصولات شیمیایی در شوینده‌ها، داروها و مواد آرایشی استفاده می‌کنند. دانش‌آموزان در مدرسه با شیمی سروکار دارند: از دختر کوچکی که سرکه و پودر کربنات سدیم را برای ساخت کوه آتشفشان مخلوط می‌کند، گرفته تا دانش‌آموز مدرسه‌ی تیزهوشان که به تحقیق شیمیایی مشغول است. 

شیمی، محصولات و فرایندهای جدید را به ارمغان آورده است. در اکثر موارد ابزاری مفید برای جهانیان و گاهی هم مضر بوده است. حتی در این موارد هم، انسان‌ها از شیمی برای بهبود موقعیت استفاده کرده‌اند. شیمی همان‌طور که بارها گفته شده، علمی است بنیادی.

مقدمه


درباره‌ی این کتاب

هدف از نگارش این کتاب، ارائه‌ی اطلاعات و مفاهیم اصلی به خواننده‌ای است که به‌تازگی تحصیل را در رشته‌ی شیمی در دبیرستان یا دانشکده آغاز کرده است. بسیاری از سرفصل‌های کلی شیمی که در کتاب‌های درسی آمده‌اند، حذف و فقط نکات اصلی را ارائه کرده‌ام. 

به یاد داشته باشید، این کتاب بسیار ساده است. برای آشنایی بیشتر با علم شیمی، کتاب‌های بسیاری در دسترس است. بدیهی است که من كتاب Chemistry For Dummies را می‌پسندم، زیرا نویسنده‌اش واقعاً فرد بزرگی است.

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 رهش

رهش

اسب‌ها از دو روز قبل‌ش سم می‌کوبانند. سگ‌ها دندان به هم می‌سایند. شب‌ش گربه‌ها خرناس می‌کشند. کبوترها بی‌قراری می‌کنند و نصف شب تو لانه در جا بال می‌زنند. قزل‌آلاها عوض اینکه بالا بیایند، خودشان را رها می‌کنند در مسیر پایین‌دستِ رود. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات آوند دانش
مشاهده همه arrow iconSome text some message..