لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

قبیله های اخلاقی

نویسنده:
جاشوا گرین

دانیل گیلبرت دربارة این کتاب می‌گوید: «قبیله‌های اخلاقی یک شاهکار است؛ کاری برجسته و سرشار از ابتکار که خواندن دیدگاه‌هایش به طرز شگرفی لذت‌بخش است. تنها نکتة منفی کتاب این است که سرانجام به پایان می‌رسد!» 

استیون پینکر نیز دربارة قبیله‌های اخلاقی می‌گوید: «قبیله‌های اخلاقی نقطه عطفی در درک ما از اخلاق و مفهوم اخلاقی است.» 

جاشواگرین استاد روانشناسی دانشگاه‌ هاروارد، محقق علوم اعصاب، فیلسوف و برندة جایزة استانتون انجمن فلسفه و روانشناسی آمریکا در سال ۲۰۱۲ است. 

عمده شهرت او به دلیل نظریة فرایند دوگانه در روانشناسی اخلاق است. او در این کتاب از مغز اخلاقی برایمان می‌گوید که تکاملش در جهت ایجاد همکاری در بین افراد هر گروه ]و نه در بین گروه‌های مختلف[ بوده است. به دلیل چنین تکامل ناقصی و به علت باورهای اخلاقی متفاوت گروه‌های انسانی (قبیله‌های انسانی) گوناگون است که آن‌ها دائم در حال نزاع با یکدیگرند. 

گرین، از علوم اعصاب برای هرچه بیشتر توضیح دادن نزاع‌های اخلاقی استفاده می‌کند. به باور وی مغز اخلاقی انسان شبیه به یک دوربین دوگانه است؛ با دستورالعملی برای تنظیمات خودکار و دستورالعملی برای تنظیمات دستی. در این کتاب او برایمان شرح می‌دهد که در چه موقعیت‌هایی باید از تنظیمات اتوماتیک و در چه موقعیت‌هایی از تنظیمات دستی استفاده کنیم؛ و یا به اصطلاح دیگر، قبیله‌های اخلاقی به ما نشان می‌دهند که چه زمانی به غرایز خود اعتماد کنیم، چه زمانی به استدلال بپردازیم و چگونه استدلال صحیح می‌تواند ما را به جلو سوق دهد.

و در پایان کتاب آنچه ارائه می‌کند جهانی سرشار از صلح و آرامش است، آنجا که می‌گوید: 

«... در این مراتع و در زیر نور خورشید چیز جدیدی دارد متولد می‌شود؛ قبیله‌ای جهانی که مراقب اعضای خویش است، نه با هدف تسلط بر دیگران بلکه صرفاً به خاطرخوبی‌های نهفته در آن....».

پشت جلد

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 پرنده‌‌ی من

پرنده‌‌ی من

امیر به طرف آینده می‌رود. عاشق آینده است. گذشته را دوست ندارد، آن همه گذشته زنانه‌ای که نه از دیوار پریدن دارد نه دوچرخه‌سواری نه فوتبال در محله. گذشته‌ای پر از پچ‌پچه و حرف‌های درگوشی و خاله‌بازی است. گذشته‌ای که به زیرزمین‌های تاریک و پستوها منتهی می‌شود. امیر حاضر نیست حت یک قدم با من به عقب برگردد. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات هورمزد
مشاهده همه arrow iconSome text some message..