لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

فوکو در ایران

نویسنده:
بهروز قمری تبریزی

قیام ملت‌ها متعلق به تاریخ است، هرچند که گاه از آن می‌گریزند. جنبشی را که در آن یک فرد تنها، یک گروه، یک اقلیت، یا یک ملت یک‌صدا فریاد می‌زنند «ما دیگر مطیع نیستیم» و آماده‌اند که جان خود را بر کف گذارند و در برابر ظلم بایستند نمی‌توان به هیچ چیز دیگر تقليل داد. برای آنکه هیچ قدرتی توان نابودی مطلق آن را ندارد. محله‌هايِ یهودی‌نشینِ ورشو با مجاری فاضلاب‌هایش که مملو از شورشیان است همیشه خواهد ماند. فرد عصیانگر در تحلیل نهایی توصیف‌ناپذیر است. تحولی ریشه‌ای باید در روند تاریخ و در زنجیرة طولانی علل آن وقفه‌ای ایجاد کند تا یک فرد قادر گردد با تمام وجود مخاطرة مرگ را بر يقينِ اجبار به اطاعت ترجیح دهد. ...اگر جوامع به حیات و بقا ادامه می‌دهند، اگر «قدرت مطلقه» آنقدرها هم «مطلق» نیست، به این دلیل است که در پس همة تسليم‌ها و اجبارها، فراتر از تمام تهديدها، خشونت‌ها و اقناع‌ها، همواره این احتمال هست که زندگی به حراج گذاشته نشود، که قدرت به سمبل قدرتی مبدل شود و، در برابر چوبه‌های دار و مسلسل‌ها، انسان‌ها برخیزند!

صفحه ۱۱۷

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 ماشین تحریر عجیب

ماشین تحریر عجیب

به‌دنبال خرید یک ماشین تحریر قدیمی نبود. نه به چیزی نیاز داشت و نه مایملک بیشتری می‌خواست – نو، کارکرده، آنتیک – هیچ نمی‌خواست. عهد کرده بود برای پشت‌سر گذاشتن ناکامی‌های اخیرش، شیوه زندگی صرفه‌جو و بی‌تجملی را پیش بگیرد؛ در کمال کمینه‌گرایی، طوری که تمام زندگی‌اش در اتومبیلش جا شود. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ترجمان
مشاهده همه arrow iconSome text some message..