× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی زیر ۶۰۰ گرم ۱۵ هزار تومان و بالای ۶۰۰ گرم ۲۳ هزار تومان، در صورتی که مبلغ اضافه‌ای بابت پست با هزینه پاکت یا کارتن دریافت شده باشد به شما برگشت داده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله از طریق تلفن یا پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خود شماست.
  • سفارشات پستی به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حداکثر ظرف 1 روز کاری تحویل پست داده خواهد شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

فوکو در ایران

نویسنده:
بهروز قمری تبریزی

قیام ملت‌ها متعلق به تاریخ است، هرچند که گاه از آن می‌گریزند. جنبشی را که در آن یک فرد تنها، یک گروه، یک اقلیت، یا یک ملت یک‌صدا فریاد می‌زنند «ما دیگر مطیع نیستیم» و آماده‌اند که جان خود را بر کف گذارند و در برابر ظلم بایستند نمی‌توان به هیچ چیز دیگر تقليل داد. برای آنکه هیچ قدرتی توان نابودی مطلق آن را ندارد. محله‌هايِ یهودی‌نشینِ ورشو با مجاری فاضلاب‌هایش که مملو از شورشیان است همیشه خواهد ماند. فرد عصیانگر در تحلیل نهایی توصیف‌ناپذیر است. تحولی ریشه‌ای باید در روند تاریخ و در زنجیرة طولانی علل آن وقفه‌ای ایجاد کند تا یک فرد قادر گردد با تمام وجود مخاطرة مرگ را بر يقينِ اجبار به اطاعت ترجیح دهد. ...اگر جوامع به حیات و بقا ادامه می‌دهند، اگر «قدرت مطلقه» آنقدرها هم «مطلق» نیست، به این دلیل است که در پس همة تسليم‌ها و اجبارها، فراتر از تمام تهديدها، خشونت‌ها و اقناع‌ها، همواره این احتمال هست که زندگی به حراج گذاشته نشود، که قدرت به سمبل قدرتی مبدل شود و، در برابر چوبه‌های دار و مسلسل‌ها، انسان‌ها برخیزند!

صفحه ۱۱۷

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 شما که غریبه نیستید

شما که غریبه نیستید

روستای ما قهوه‌خانه نداشت، عوضش بازار داشت که میان ده بود. چند تا دکان بقالی و آهنگری و قصابی دم حمام و مسجد بود که ما به آن بازار می‌گفتیم. صبح‌ها و عصرها پیرمردها دم دکان‌ها گوش تا گوش می‌نشستند و باب کیف از زمین و زمان و آسمان حرف می‌زدند و شعر می‌خواندند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ترجمان
مشاهده همه arrow iconSome text some message..