لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

فلسفه هانا آرنت

نویسنده:
پاتریشیا آلتنبرند جانسون

محاکمه

دغدغه آرنت برای فهم نقّادانة محاکمة آیشمان او را به تأمل در این مسئله هم واداشت که تا چه حد این محاکمه نمایشگر عدالت است. آرنت هدف بن گوریون، نخست‌وزیر اسرائیل، را از این محاکمه مورد تردید قرار می‌دهد و رد می‌کند. او قضاتی را که به دفاعیات متهم گوش سپردند و بر محاکمه نظارت داشتند تحسین می‌کند، امّا در عین حال معتقد است که آنها هم به همة مسائل حقوقی و اخلاقی مهمّ نپرداختند.

بن گوریون، نخست‌وزیر اسرائیل، فرمان ربودن آیشمان از آرژانتین را صادر کرده بود. بن گوریون می‌خواست که محاکمه در اسرائیل انجام گیرد. آرنت معتقد است بن گوریون می‌خواست محاکمه در اسرائیل باشد، نه به این دلیل که اسرائیل بهترین مکان برای اجرای عدالت بود، بلکه به این دلیل که فکر می‌کرد نسل جوان اسرائیل باید بداند که در هولوکاست چه گذشته است. بن گوریون می‌خواست مردم آلمان را به دلیل یهودستیزی‌شان و به‌دلیل رنج‌هایی که یهودیان متحمّل شده بودند محاکمه کند، على‌الخصوص، او می‌خواست نسل جوان اسرائیل به ضرورت و اهمیّت صهیونیسم واقف شود و بداند همین جنبش صهیونیستی بوده است که یهودیان را قادر ساخته است در طول سال‌های هولوکاست دوام آورند و از میان نروند. در اندیشة او، محاكمه ربط چندانی به عدالت نداشت و هرکاری که می‌کرد برای تلقین عقیده بود.

صفحه ۸۰

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 انتقاد با چاشنی بی‌پروایی

انتقاد با چاشنی بی‌پروایی

رضا براهنی شاعر، نویسنده، منتقد، مترجم و نظریه‌پرداز قابلی است. وی در رشته‌ی زبان و ادبیات انگلیسی درس خوانده و تجربه‌ی تدریس در دانشگاه‌های مختلف را دارد. او خالق آثار بی‌نظیر و پرفروشی مانند آوازکشتگان، قصه‌نویسی، چاه‌ به چاه و... است. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات فرهنگ نشر نو
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی خشایار دیهیمی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..