لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

فلسفه جان استیوارت میل

نویسنده:
سوزان لی اندرسن

جان استیورات میل برای آنکه نشان دهد چقدر تفکرش به نحو افراطی تحلیلی شده بود، یک مثال می‌آورد، نگرانی‌اش از اینکه دیگر کسی نخواهد توانست آهنگ‌های تازه‌ای بسازد که به مردم لذت ببخشد:

لذّت موسیقی... با عادی شدنش کم کم از بین می‌رود، و لازم است یا با ادواری کردنش یا با نوآوری‌های دائمی احیایش کرد. و این خصلت اساسی حال و هوای روحی من در آن دوره و نیز نوع نگاه عقلانی من در آن دوره بود که جداً از فکر اینکه ترکیبات موسیقایی روزی تمام می‌شوند در عذاب بودم. اوکتاو فقط پنج پرده دارد و دو نیم‌پرده، که فقط به شمار محدودی از ترکیبات میان آنها می‌توان رسید، که از این شمار محدود هم فقط تعداد اندکی زیبا هستند؛ به نظرم می‌آمد که اکثر این ترکیبات تا آن زمان کشف شده‌اند.

صفحه ۲۸

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 خوشبختی چیست؟

خوشبختی چیست؟

مزیت دیگر لذت‌طلبی – که برای برخی از فیلسوفان جذاب است ولی قطعا نه برای همه‌شان – این است که می‌توان به نحوی قانع‌کننده مدعی شد که لذت معیار ارزش هر چیزی در مقایسه با هر چیز دیگری است. همانگونه که پیشتر به هنگام بحث درباره پروتاگوراس گفتیم، آن چیزهایی به نظر ارزشمند می‌آیند که فرد به شکلی روشمند بتواند مشخص کند آن چیزها هستند که وضع و حال آدمی را در کل خوب و خوش می‌کنند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات فرهنگ نشر نو
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم سوزان لی اندرسن
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی خشایار دیهیمی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..