لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

فلسفه سیاسی آیزایا برلین

نویسنده:
جان نیکلاس گری

در محدوده هر فرهنگ پیچیده‌ای، نوعاً انواع گوناگونی از صورتهای زندگی وجود خواهد داشت، که هر یک فضایل خاصّ خود را دارند که در دسترس افراد بسیار است، امّا امکان تلفیق این صورتهای زندگی در محدوده زندگی یک فرد وجود ندارد. شاید علّتش این باشد که مثلاً فضایل یک راهبه اساسأ راه به فضیلت معشوق بودن نمی‌دهد، یا شاید علّتش این باشد که، گرچه فضایل مختلف ممکن است در فرد واحدی گرد آیند و تلفیق شوند، امّا هر یک جا را برای دیگری تنگ می‌کنند، و یا شاید فقط در صورتی توأمان می‌توانند متحقّق شوند که تحقّق هر یک در سطح پایین باشد. در اینجا ما به مثالهایی از کمیابی اخلاقی برمی‌خوریم که قبلاً بدان اشاره کردیم. صورتهایی از شکوفایی انسانی ممکن است به این دلیل اساساً تلفيق‌ناپذیر باشند که متعلّق به ساختارهای اجتماعی یا سنّتهای کلی فرهنگی هستند که خودشان اساساً تلفيق ناپذیرند. یا ممکن است بدین دلیل در این سطح بنیانی تلفیق‌ناپذیر باشند که لازمه‌شان وجود فضایلی در فرد عامل است که بنا به روانشناسی اخلاقی یا انسان‌شناسی فلسفی تحقّقشان با هم ناممکن است. این نوع اخیر از تضادّ ارزشی را می‌توان تضادّ ارزشی تجربی نامید، زیرا بستگی به ویژگیها یا شرایط ما دارد و این ویژگیها و شرایط بنابر تصوّر می‌توانستند دیگر باشند - هر قدر هم که تصوّر چنین امکانی دشوار باشد.

صفحه ۸۳

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 چو تلخ عیشی من بشنوی به خنده درآی

چو تلخ عیشی من بشنوی به خنده درآی

«یادداشت‌های یک دیوانه و هفت قصۀ دیگر» مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه نویسندۀ اوکراینی، نیکلای واسیلوویچ گوگول است. باآنکه از زمان نگارش این داستان‌ها بیش از یک قرن و نیم می‌گذرد، خواندنشان هنوز تازگی دارند و نگاهمان را نسبت به پیش‌پا افتاده‌ترین اتفاقات روزمره تغییر می‌دهند.  بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات فرهنگ نشر نو
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی خشایار دیهیمی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..