لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

عصبانیت های عصر ما

نویسنده:
کارن هورنای

منشأ اضطراب اصلیِ شخص عصبی از درون خودش سرچشمه می‌گیرد و درنتیجة تماسش با انسان‌ها حاصل شده است، ولی ممکن است بعداً مبدل گردد به ترس و وحشت از چیزهای دیگری که مربوط به خارج از خود او و سایر انسان‌هاست؛ از قبیل رعد و برق و حوادث سیاسی و امراض خطرناک و تصادفات پیش‌بینی‌ناپذیر و غذای مسموم و گربة سیاه و... یا ممکن است اضطرابش به این صورت در آید که دائماً احساس کند محکوم سرنوشت شوم و بخت بد است.

برای روان‌کاو مجرب خیلی ساده است که تشخیص دهد اساس اضطرابی که فعلاً بیمار از رعد و برق و بیماری و این قبیل چیزها دارد، در اصل مربوط به رفتار گذشتة انسان‌ها بوده است، ولی خود بیمار بعد از مدت‌ها روان‌کاوی و کسب نیروی روحی تشخیص خواهد داد که اضطراب و عناد او مربوط به انسان‌هاست، نه رعد و برق و... و به‌تدریج متوجه می‌شود که احساس رنجش و خشم امروزی او نسبت به مردم یا در نتیجة طرز رفتار فعلی آن‌ها نبوده یا لااقل خشم و عناد او متناسب با رفتار خشم‌انگیز آن‌ها نیست، بلکه او به طور کلی یک احساس خشم و عناد و بی‌اعتمادی و سوءظن و خلاصه، بدبینی عمیق و اساسی نسبت به همه کس و همه چیز دارد.

اضطراب اصلی تأثیر شدیدی در حالت و طرز رفتار شخص با خودش و با دیگران دارد. یکی از اثرات آن «تنهایی عاطفی» است (ایموشنال آیزولیشن)؛ یعنی شخصی که دچار اضطراب اساسی است، از نظر روحی و ساس و عاطفه، خود را تنها احساس می‌کند و از آنجا که این تنهایی همراه با احساس ضعف و زبونی درونی است، تحمل آن برایش بسیار دشوار است.

صفحه ۶۷

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 عصبانی‌های عصر ما: سِیری در جهانِ روان‌رنجوران

عصبانی‌های عصر ما: سِیری در جهانِ روان‌رنجوران

«عصبانی‌های عصر ما»(1937) نوشته‌ی کارِن هورنای (1952-1885)، روانکاوِ برجسته‌ی آلمانی، در باب روان‌رنجوری‌های تنیده در ژرفنایِ وجود و کژرفت‌های برآمده از ناچارگی و جبری درونی‌‌ست. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات علمی و فرهنگی
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم کارن هورنای
مشاهده همه arrow iconSome text some message..