لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

شیراز: یک شهر، سی و یک داستان

نویسنده:
محمد کشاورز

شهر و داستان

شهرهای داستانی سابقه‌ای دیرینه در ادبیات ایران و جهان دارند. شهرهای زاده‌ی خیال نویسندگان و شاعران و ساخته‌شده از کلمات. شهرهایی با مردمانی معمولی، با خانه‌ها و خیابان‌ها، کوچه‌ها و بازارها و میدان‌ها. شهرهای زیبا شده از حضور سبز درختان، با انواع گیاهان پرورش یافته در باغ‌ها و باغچه‌ها. شهر‌های انباشته از اشیا زیبا و نازیبا، وقایع نیک و بد که به صورت کلمات بر صفحات رمان ظاهر شده‌اند. شهرهایی که گاه نویسندگان تلاش کرده‌اند آن‌ها را همچون عکس‌برگردانی از شهرهای واقعی بسازند تا به داستان و یا رمان خود وجهی واقعگرایانه بدهند و یا اینکه با ساختی سورئال آن‌ها را همسو با اثر فراواقعگرای خود خلق کنند. به هر حال شهرها همواره مکان داستان‌ها و رمان‌های بسیاری بوده‌اند، در شکل‌های خیالی یا واقعی. خلق شخصیت‌های مختلف و متفاوت و حرکت دادن آن‌ها در چنین شهری نوعی دمیدن روح در کالبد مكان داستان است. نویسنده با تجربه، همواره شهر خیالی داستان و یا رمانش را بر اساس نیاز همان اثر خلق می‌کند. ساخت و پرداخت و شکل دادن هر مکان خیالی می‌تواند به کارکرد عنصر مكان به عنوان یکی از عناصر مهم داستان کمک کند. به‌طور مثال فاکنر خالق منطقه‌ای داستانی است به اسم «یوکناپاتافا. با شهر و شهرکِ زاده‌ی خیال نویسنده معروف امریکایی. این نویسنده چنان منطقه خیالی‌اش یوکتاپاتافا را در هر داستان و رمانش محله به محله، خیابان به خیابان، کوچه به کوچه و خانه به خانه توصیف کرده که اهل ذوق براساس آثار او توانسته‌اند نقشه منطقه داستانی او را دقیق ترسیم کنند.

صفحه 7

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 پرنده‌‌ی من

پرنده‌‌ی من

امیر به طرف آینده می‌رود. عاشق آینده است. گذشته را دوست ندارد، آن همه گذشته زنانه‌ای که نه از دیوار پریدن دارد نه دوچرخه‌سواری نه فوتبال در محله. گذشته‌ای پر از پچ‌پچه و حرف‌های درگوشی و خاله‌بازی است. گذشته‌ای که به زیرزمین‌های تاریک و پستوها منتهی می‌شود. امیر حاضر نیست حت یک قدم با من به عقب برگردد. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات نیلوفر
مشاهده همه arrow iconSome text some message..