× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

شوهر آهو خانم

نویسنده: علی محمد افغانی

فردای روز خانه‌تکانی هر دو زن بنا بود با هم به حمام بروند؛ حمامی که وداع با سال کهنه و استقبال از سال نو بود. اسباب و وسایل خود را یک جا جمع کردند. آهو که چادر سیاهش را به سر کرده بود، درباره مهدی و بیژن و همچنین بچه‌های دیگرش که از مدرسه بازمی‌گشتند برای بار دوم و سوم به همسایه‌ها سفارش‌های لازم را کرد و در حالی که اسباب و وسایل را در ایوان به هوای هما گذاشته بود، به طرف دالان رفت. لیکن هَوویش برخلاف انتظار او بیش از اندازه معطل می‌کرد. آفتاب هر لحظه در حیاط پهن‌تر می‌شد و دل آهو هول بود که نکند دیر بشود. بالاخره حوصله‌اش سر رفت و با تلاطم درونی صدا زد:

- بیا هما خانم! من باید سرمه به چشم جوجه‌مرغ‌هایم بکشم تو معطل می‌کنی؟! می‌ترسم وقتی به حمام برسیم که شیپور قُرُق را زده باشند؛ دو ساعت است که می‌خواهیم برویم و هنوز در خانه هستیم؛ با این وجود هما همچنان دست دست می‌کرد و بالاخره وقتی هم به حیاط آمد برای این بود که بگوید آن روز از آمدن به حمام معذور است. و اسباب و وسایل خود را جدا کرد.

از اول صبح، او، به اسم اینکه آب حمام سرتیپ لجن دارد، پیشنهاد کرده بود که به حمام دیگری بروند. آهو گفته بود که مشتری همیشگی سرتیپ است، دلاک‌های آنجا او را می‌شناسند و از اینها گذشته، این حمام به خانه آنها نزدیک است. زن جواب نداده بود و اکنون که این کار را کرده بود، آهو با دلخوری بی‌حدوحصر حیران مانده بود  اسم این بازی را چه بگذارد و چه به او بگوید. هما، آنطور که از رفتارش احساس می‌شد کمکی هم رنجیده‌خاطر می‌نمود. آهو گمان کرد از این جهت که اسباب و وسایل را برای او گذاشته بود که بردارد به گوشه زلفش برخورده بود.

صفحه 288


قیمت: 110,000 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • ناشر : نگاه
  • تعداد صفحات: 800
  • شابک: 9789643511104
  • شماره چاپ: 29
  • سال چاپ: 1397
  • نوع جلد: شمیز
  • دسته بندی: داستان فارسی
  • امتیاز:

مقالات پیشنهادی

 سوجیِ دیوانه

سوجیِ دیوانه

چقدر انسان تنهاست. مثل پر کاه در هوای طوفانی. بیشتر بخوان
 صلابت کِلک کاتبان

صلابت کِلک کاتبان

سعید مسلمان است و اقلیما یهودی و باید برای پروژه‌ای مشترک با یکدیگر کار کنند. این کار باعث افزایش حساسیت‌های خانواده‌ی متعصب اقلیما به رابطه‌ی او می‌شود و ماجراهایی برای آن دو درست می‌کند. بیشتر بخوان
کتاب های پیشنهادی

 دست بردن زیر لباس سیب

دست بردن زیر لباس سیب

25,000 تومان
 كالیبان و ساحره

كالیبان و ساحره

ناموجود
 قصه ی شگفت انگیز لئو مسی

قصه ی شگفت انگیز لئو مسی

10,000 تومان
 ذهن فضول!

ذهن فضول!

ناموجودSome text some message..