لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
 • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
 • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
 • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
 • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

شوهر آهو خانم

نویسنده:
علی محمد افغانی

فردای روز خانه‌تکانی هر دو زن بنا بود با هم به حمام بروند؛ حمامی که وداع با سال کهنه و استقبال از سال نو بود. اسباب و وسایل خود را یک جا جمع کردند. آهو که چادر سیاهش را به سر کرده بود، درباره مهدی و بیژن و همچنین بچه‌های دیگرش که از مدرسه بازمی‌گشتند برای بار دوم و سوم به همسایه‌ها سفارش‌های لازم را کرد و در حالی که اسباب و وسایل را در ایوان به هوای هما گذاشته بود، به طرف دالان رفت. لیکن هَوویش برخلاف انتظار او بیش از اندازه معطل می‌کرد. آفتاب هر لحظه در حیاط پهن‌تر می‌شد و دل آهو هول بود که نکند دیر بشود. بالاخره حوصله‌اش سر رفت و با تلاطم درونی صدا زد:

- بیا هما خانم! من باید سرمه به چشم جوجه‌مرغ‌هایم بکشم تو معطل می‌کنی؟! می‌ترسم وقتی به حمام برسیم که شیپور قُرُق را زده باشند؛ دو ساعت است که می‌خواهیم برویم و هنوز در خانه هستیم؛ با این وجود هما همچنان دست دست می‌کرد و بالاخره وقتی هم به حیاط آمد برای این بود که بگوید آن روز از آمدن به حمام معذور است. و اسباب و وسایل خود را جدا کرد.

از اول صبح، او، به اسم اینکه آب حمام سرتیپ لجن دارد، پیشنهاد کرده بود که به حمام دیگری بروند. آهو گفته بود که مشتری همیشگی سرتیپ است، دلاک‌های آنجا او را می‌شناسند و از اینها گذشته، این حمام به خانه آنها نزدیک است. زن جواب نداده بود و اکنون که این کار را کرده بود، آهو با دلخوری بی‌حدوحصر حیران مانده بود  اسم این بازی را چه بگذارد و چه به او بگوید. هما، آنطور که از رفتارش احساس می‌شد کمکی هم رنجیده‌خاطر می‌نمود. آهو گمان کرد از این جهت که اسباب و وسایل را برای او گذاشته بود که بردارد به گوشه زلفش برخورده بود.

صفحه ۲۸۸

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

 • ناشر : نگاه
 • تعداد صفحات: 800
 • شابک: 9789643511104
 • شماره چاپ: 36
 • سال چاپ: 1401
 • موجودی : 1 عدد
 • نوع جلد: شمیز
 • دسته بندی: داستان فارسی
 • امتیاز:

مقالات پیشنهادی

 مرگ روشن‌فکر، دیوانگی است

مرگ روشن‌فکر، دیوانگی است

سمفونی مردگان مشهورترین اثر عباس معروفی، نویسنده‌ی معاصر ایرانی است که سال‌هاست در خارج از کشور (آلمان) زندگی می‌کند. عباس معروفی تنها یک نویسنده نیست، او چه در زمانی که در ایران بود و چه بعد از مهاجرتش، همیشه به عنوان یک فعال فرهنگی زندگی کرده است. بیشتر بخوان
 صلابت کِلک کاتبان

صلابت کِلک کاتبان

اسفار کاتبان حکایت جدالی تاریخی است میان یک دیدگاه که می‌گوید: «همه چیز در اختیار آسمان است، حتی ترس آسمان و ما ترس مقدس‌مان را با صدا و دست‌هایمان در زمین منتشر می‌کنیم.» و دیدگاهی دیگر که در انتها در‌می‌یابد: «برای همین است که در غیاب آن تن خاکی باید تنی زوال‌ناپذیر از جنس کلام برایش نوشت تا همچنان که شیخ یحیی کندری می‌گوید، به هنگام قرائت هر غایب یا که نیامده‌ای که شکل چشمان اقلیما را می‌خواند، آن هوشیاری در مردمکانش مثل آفتاب بدرخشد. بیشتر بخوان
 همچون که دراز کشیده بودم و می‌مردم

همچون که دراز کشیده بودم و می‌مردم

گور به گور به گمان برخی، شاهکار سال‌های نویسندگی ویلیام فاکنر است. داستان مرگی که با توصیفات اعجاب انگیز فاکنر از سیاهی رها و به شاعرانگی بدل می‌شود. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات نگاه
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم علی محمد افغانی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..