لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

شهریار جدید

نویسنده:
آنتونیو گرامشی

ماکیاول متأثر است از نمونه‌های فرانسه و اسپانیا که به صورت دولت درآمدند و به وحدت سرزمینی مستحکمی دست یافتند؛ او (به اصطلاح کروچه) به یک «مقایسه‌ی دو محوری» دست می‌زند و از این راه به قواعد عام دولت قوی و قواعد خاص دولت قوی ایتالیایی می‌رسد. ماکیاول مردی است به‌تمامی از آنِ دوران خویش؛ علم سیاست وی نماینده‌ی فلسفه‌ی دوران او است که به ایجاد سلطنت‌نشین‌های ملی مطلقه گرایش داشت. این شکل سیاسی میدان را برای تکامل بیشتر نیروهای مولد بورژوایی باز می‌کرد و موجب گشایش کار آن می‌شد. در ماکیاول می‌توان به صورتی جنینی هم تفکیک قوا را مشاهده کرد و هم پارلمانتاریسم (رژیم نمایندگی) را. «ستمگری». او متوجه بازماندگان دنیای فئودالی است، نه متوجه طبقات مترقی. امیر باید به آشفتگی فئودالی پایان دهد؛ و این همان کاری است که والتینو در رومانیا با تکیه بر حمایت طبقات مولد، یعنی بازرگانان و دهقانان، انجام می‌دهد.

صفحه ۹۳

افزودن به پاکت خرید
دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 زوال یک رؤیا

زوال یک رؤیا

تلخی که به اوج خود برسد باید به دنبال راهی برای شیرین‌کردنش باشیم. چه راهی بهتر از رویا و خیال؟‌ چیزی که همیشه با ماست. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات اختران
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم آنتونیو گرامشی
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی عطاالله نوریان
مشاهده همه arrow iconSome text some message..