× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

شاه لیر

نویسنده:
ویلیام شکسپیر

شاه‌لیر و سرگذشت‌اش به مردم باستانی کلت و به افسانه‌های غبارگرفته و رازآلودشان تعلق دارد، به مردمی که به روزگاران پیش از قدرت گرفتن رومیان در سرزمین‌های اروپای میانه و غربی مانند گل و اسپانیا و بریتانیا می‌زیستند و قوم غالب بودند. شاید آرزوهای آن مردم چنین داستانی را شکل داده باشد تا ستمگران و دسیسه‌پردازان را در خواب و خیال خود به مجازات برسانند.

در این افسانه، از رهگذر هنر شکسپیر، با چندی از خُرافه‌ها و باورهای مردمی از اعصار عتیق نیز آشنا می‌شویم؛ درمی‌یابیم که آن مردم جهان را چه‌گونه می‌شناختند، باورشان به سرنوشت و تأثیر کواکب در زندگی روزانه چه‌گونه بود، داوری وکیفردادن ایزدان آسمان به گناهکاران را چه‌گونه می‌پنداشتند، چه مفهومی از بهشت و دوزخ و پایان جهان داشتند.

شکسپیر این داستان را در پنج پرده‌ی طولانی نوشته است. زمان داستان را یکسره به دوران بت‌پرستی بریتانیا نبرده، فضا رنگ و بوی مسیحی دارد، در آن از آب مقدس و حضرت مریم و آموزه‌های عیسا و نخوردن ماهی در روزهای جمعه، و تفنگ و عینک نام برده می‌شود که همه به دوران مسیحیت تعلق دارد، اما اشخاص داستان از خدایان هنگام بت‌پرستی نام می‌برند و به آنها قسم می‌خورند و پیمان می‌بندند و نیک‌بختی‌ها و درماندگی‌هایشان را به خواست و تصمیم آنها نسبت می‌دهند.

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 چگونه کتاب‌خوان حرفه‌ای شویم؟

چگونه کتاب‌خوان حرفه‌ای شویم؟

کتاب­‌خواندن لذتی است که ریشه در عمق آدمی دارد، اما آیا اگر کسی بخواهد از نیمه­‌های زندگی یک کتاب­‌خوان حرفه‌­ای شود محدودیتی برای او وجود دارد؟  بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات نگاه
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم ویلیام شکسپیر
مشاهده همه arrow iconSome text some message..