لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

گرگ بیابان | نشر علم

نویسنده:
هرمان هسه

اگر افرادی با چنین شرایطی با توسل به گرگ بیابان و «افسوس از این دو و چه بخواهند خود را رها سازند، همان اندازه ایجاد تأسف می‌کنند که به زندگی بورژوایی علاقه نشان دهند. انسانی که می‌تواند مفهوم سخنان بودا را دریابد و آسمان‌ها، مغاکها و پرتگاههای انسانیت را بشناسد، نباید در دنیایی که افکار عمومی، مردمسالاری و آموزش و پرورش بورژوایی بر آن مسلط است زندگی کند، زیرا ادامه این نوع زندگی، دلیلی جز هراس و جبن ندارد. اگر روح این انسان، موجب ناراحتی او شود و مغاک بورژواها را کوچک و خفقان‌آور بداند، همه رویدادها را پیآمد گرگ بودن محسوب و نظریه «گرگ در آن زمان بهترین بخش وجود من است»، را انکار می‌کند. او در ذات خویش، آنچه را شباهتی به توحش دارد، گرگ می‌نامد و آن را خطرناک و مایه هراس بورژواها در نظر می‌گیرد. البته این فرد که تصور می‌کند هنرمندی دارای احساسات لطیف است، درک نمی‌کند که غیر از گرگ، موجودات زیاد دیگری درون او لانه کرده‌اند نمی‌تواند بفهمد که در وجود او، تنهاگرگ گاز نمی گیرد، بلکه غیر از آن، روباه، افعی، ببر، بوزینه و پرندگان بهشتی را نیز در وجود خویش دارد. او نمی‌داند که در این جهان کامل و این باغ بهشتی، پر از موجودات و هیاکل زیبا و هراس‌آور، بزرگ و کوچک، نیرومند و ضعیف، همان اندازه گرفتار گرگ شده که انسان حقیقی وجود، به اسارت انسان صوری بورژوازی درآمده و مورد تجاوز و تعدی قرار گرفته است.

صفحه ۵۷

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 پنج کتابی که از گابریل گارسیا مارکز باید بخوانیم

پنج کتابی که از گابریل گارسیا مارکز باید بخوانیم

گابریل گارسیا مارکز، برندۀ نوبل ادبی ۱۹۶۷، با کتاب «صد سال تنهایی» جایگاه خود را در جهان ادبیات به دست آورد. در این متن به انتخاب گاردین پنج کتاب کلیدی مارکز را معرفی می‌کنیم. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات علم
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم هرمان هسه
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی کیومرث پارسای
مشاهده همه arrow iconSome text some message..