× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

سوكورو تازاكی بی رنگ و سال های زیارتش

نویسنده: هاروکی موراکامی

میدوریکاوا بی‌میل سر تکان داد که نه. «گاهی استعداد داشتن ممکن است چیز خوبی باشد. تو خوش‌قیافه‌ای، توجه‌ها را جلب می‌کنی؛ اگر خوش‌شانس باشی، پول هم درمی‌آری. زن‌ها دوروبرت می‌آیند. از این منظر، استعداد داشتن از استعداد نداشتن بهتر است. ولی استعداد به تنهایی وقتی کار می‌کند که پشتوانه‌اش یک تمرکز فیزیکی باشد و ذهنی سرسخت و سرکش. کافی است یک پیچ در مغزت شل شود و بیفتد، یا ارتباطی توی تنت مختل بشود تا تمرکزت از بین برود، مثل شبنم دم صبح محو بشود. دندان‌درد ساده، یا شانه‌ی گرفته کافی است که دیگر نتوانی خوب پیانو بزنی. واقعیت‌اش همین است. راست‌اش را بخواهی من خودم تجربه‌اش کرده‌ام. یک سوراخ توی دندان، یک شانه‌ی دردناک کافی است تا تصویر و صدای قشنگی را که دلم می‌خواهد منتقل کنم از دست برود. بدن آدمیزاد این‌قدر شکننده است. سیستم پیچیده‌ای است که می‌تواند با یک چیز خیلی پیش‌پاافتاده از کار بیفتد و در بیشتر موارد، وقتی از کار افتاد، به‌سادگی سرپا نمی‌شود. می‌شود با یک دندان سوراخ یا شانه‌ی گرفته کنار آمد ولی از کنار خیلی چیزها نمی‌شود گذشت. اگر استعداد پایه‌ای است که می‌شود بهش تکیه کرد و در عین حال آن‌قدر غیرقابل‌تکیه است که هیچ نمی‌دانی یک دقیقه‌ی بعد چه بلایی سرش می‌آید، پس اصلا یعنی چی؟»

هایدا جواب داد «استعداد ممکن است موقتی باشد و کمتر کسی هم می‌تواند همه‌ی عمر نگهش دارد. ولی همین استعداد جهش بزرگ روحی را ممکن می‌کند. این یک پدیده‌ی تقریبا جهانی و فارغ از فرد است.»


قیمت: 45,000 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 تکه‌نان به جای تکه‌سنگ

تکه‌نان به جای تکه‌سنگ

«پیکار با سرنوشت» رمانی است از واسیلی گروسمان، نویسندۀ روس. این کتاب را جنگ و صلح قرن بیستم خوانده‌اند- شاهکاری که نگاهی تازه به جنگ‌جهانی دوم دارد، نگاهی انسانی. سروش حبیبی ترجمۀ فارسی این کتاب را اولین بار بیست سال پیش در نشر سروش منتشر کرد. حالا ویراست تازۀ آن در نشر نیلوفر منتشر شده است. بیشتر بخوان
کتاب های پیشنهادی

 شب های چهارشنبه

شب های چهارشنبه

3,500 تومان
 گشتی در موزه کمونیسم

گشتی در موزه کمونیسم

18,000 تومان
 الدورادو

الدورادو

12,000 تومان
 راز سایه

راز سایه

ناموجودSome text some message..