لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

سال های گم شده: لنین و تجربه انقلاب اکتبر

نویسنده:
حمید شوکت

لنین می‌گفت کارگران بایستی از دولت کارگری خود دفاع کنند و بر این باور بود که ضروری است روزنه‌ای را برای تنفس اتحادیه‌ها و کارگران متشکل در آن باز گذاشت، چرا که در غیر این صورت حزب منزوی خواهد شد. او از هر زاویه‌ای که استدلال می‌کرد به حزب و حاکمیتش بازمی‌گشت. در اندیشه لنین تشکیلات‌های توده‌ای پیش از انقلاب سکوی پرش به سوی قدرت بودند و پس از کسب قدرت وسیله‌ای در حفظ آن. با پیشبرد این سیاست، دیری نپایید که اتحادیه‌ها که در عمل دولتی شده بودند وظیفه‌ای جز توجیه سیاست‌های حزب و دولت و تسلیم در برابر آن نیافتند. واقعیت آن که نظریه‌ی لنین به‌رغم دارا بودن جنبه‌هایی از واقع‌گرایی، نه صراحت و تمامیت نظریه‌ی تروتسکی را داشت و نه رمانتیسم و آرمان‌گرایی گروه اپوزیسیون کارگری را. با این همه، ازآنجاکه تصویر واقعی‌تری از شرایط عمومی و تناسب قوا میان حزب و اتحادیه‌ها به دست می‌داد و نه بر کشمکش، که بر سازش میان گرایش‌های حزب استوار بود و از تنش می‌کاست هواداران بیشتری یافت. 

صفحه ۸۴

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 حلقه‌های گمشده

حلقه‌های گمشده

سائورون ملقب به ارباب تاریکی به دنبال کنترل حلقه‌های قدرت است. در این بین یک جنگ برای نابودی حلقه رخ می دهد و افرادی درگیر آن می‌شوند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات اختران
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم حمید شوکت
مشاهده همه arrow iconSome text some message..