لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای سفارش‌های بالغ بر تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال برای بسته‌های کمتر از 600 گرم، ۱۵۰۰۰ تومان و برای بسته‌های بالای ۶۰۰ گرم، ۲۳۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
  • باتوجه به تعطیلات رسمی، سفارش‌هایی که از 12 اردیبهشت ماه ثبت می‌شوند، 17 اردیبهشت ماه 1401 تحویل پست خواهند شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

ریچارد سوم

نویسنده:
ویلیام شکسپیر

این کتاب شرحی است از زندگی و سرانجامِ برخی زنان و مردان سرشناس، که نخستین بار ویلیام بالدوین و جورج فرِرز آن را گرد آوردند. 

اما در تأثیر سه مأخذ یادشده کمتر کسی تردید کرده است. برای مثال شکسپیر می‌توانست شرحی کامل از صفات و خصوصیات روانی و جسمانی ریچارد را در نوشته‌های ادوارد ‌هال و رافائل هالينشد بیابد. همچنین توصیفاتی دقیق و جذاب از رویدادها در اختیار او بود. این را نیز بگوییم که هیچ یک از دو کتاب یادشده به اندازة رسالة تاریخ شاه ریچارد سوم نوشتة تامس مور بر متن ریچارد سوم تأثیر ننهاده. زیرا آن دو نویسنده نیز از رسالة مور بسی چیزها گرفته بودند. در بسیاری از صحنه‌ها هرچند کلام از شکسپیر است فکر و شیوة نگرش از هوش سرشار و نگاه تیزبین و طبع بی‌همتای مور سرچشمه گرفته. ای. اِی. جِی.‌ هانیگمانویراستار متن پنگوئن می‌گوید صحنة مربوط به کشته شدن هستینگز، در متن مور قدرتی بس بیشتر از متن شکسپیر دارد و این از آن‌روست که شکسپیر این صحنه را فشرده کرده و بدین‌سان از تأثیر آن کاسته است. همچنین کل پردة سوم که به ماجرای باکینگهم مربوط می‌شود بیش از هر چیز وامدار تامس مور است. تصویری که شکسپیر از ریچارد به دست می‌دهد، یعنی آن مرد گوژپشتِ کژاندامِ زشت‌سیما که در قساوت و کین‌توزی و دروغ و دغل همتایی برایش نیافته‌اند، نیز برگرفته از رسالة مور است. 

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 گاهی کابوس ها، از زندگی واقعی شیرین ترند

گاهی کابوس ها، از زندگی واقعی شیرین ترند

سانتیاگو، روزنامه­ نگاری بی­‌پول که پدر سیاست مدارش را در جستجوی آرمان خود ترک کرده، در­می­یابد که همۀ زندگی­اش عبث بوده است. داستان را ماریو بارگاس یوسا از خلال گفتگوی او و راننده‌ی سابق پدرش پیش می­برد و زوایای تاریکی از دیکتاتوری پرو و زندگی سیاستمداران بازگو می­کند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات نی
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم ویلیام شکسپیر
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی عبدالله کوثری
مشاهده همه arrow iconSome text some message..
آیا مایل به ارسال نوتیفیکیشن و اخبار از طرف آوانگارد هستید ؟ بله خیر