لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

ریچارد سوم

نویسنده:
ویلیام شکسپیر

این کتاب شرحی است از زندگی و سرانجامِ برخی زنان و مردان سرشناس، که نخستین بار ویلیام بالدوین و جورج فرِرز آن را گرد آوردند. 

اما در تأثیر سه مأخذ یادشده کمتر کسی تردید کرده است. برای مثال شکسپیر می‌توانست شرحی کامل از صفات و خصوصیات روانی و جسمانی ریچارد را در نوشته‌های ادوارد ‌هال و رافائل هالينشد بیابد. همچنین توصیفاتی دقیق و جذاب از رویدادها در اختیار او بود. این را نیز بگوییم که هیچ یک از دو کتاب یادشده به اندازة رسالة تاریخ شاه ریچارد سوم نوشتة تامس مور بر متن ریچارد سوم تأثیر ننهاده. زیرا آن دو نویسنده نیز از رسالة مور بسی چیزها گرفته بودند. در بسیاری از صحنه‌ها هرچند کلام از شکسپیر است فکر و شیوة نگرش از هوش سرشار و نگاه تیزبین و طبع بی‌همتای مور سرچشمه گرفته. ای. اِی. جِی.‌ هانیگمانویراستار متن پنگوئن می‌گوید صحنة مربوط به کشته شدن هستینگز، در متن مور قدرتی بس بیشتر از متن شکسپیر دارد و این از آن‌روست که شکسپیر این صحنه را فشرده کرده و بدین‌سان از تأثیر آن کاسته است. همچنین کل پردة سوم که به ماجرای باکینگهم مربوط می‌شود بیش از هر چیز وامدار تامس مور است. تصویری که شکسپیر از ریچارد به دست می‌دهد، یعنی آن مرد گوژپشتِ کژاندامِ زشت‌سیما که در قساوت و کین‌توزی و دروغ و دغل همتایی برایش نیافته‌اند، نیز برگرفته از رسالة مور است. 

افزودن به پاکت خرید
دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 تابان و بی‌پایان، میراث گران قدر بشریت

تابان و بی‌پایان، میراث گران قدر بشریت

این کتاب از چهار بخش تشکیل شده است: سه مقاله و یک مصاحبه. در مقاله اول یوسا می‌کوشد تا توضیح دهد چرا ادبیات پدیده‌ی مهمی است. مقاله دوم «فرهنگ و آزادی» است که به مدرنیزاسیون و جهانی شدن می‌پردازد. مقاله سوم «آمریکای لاتین: افسانه – واقعیت» است که به بررسی تاریخی و البته متفاوتِ یوسا از این ناحیه می‌پردازد. درنهایت «سرخوشی و کمال» که نتیجه‌ی گفت‌وگوی رابرت بویرز و میل ویادا با یوساست. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات نی
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم ویلیام شکسپیر
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی عبدالله کوثری
مشاهده همه arrow iconSome text some message..