لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای سفارش‌های بالغ بر تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
 • هزینه‌ی ارسال برای بسته‌های کمتر از 600 گرم، ۱۵۰۰۰ تومان و برای بسته‌های بالای ۶۰۰ گرم، ۲۳۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
 • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
 • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
 • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
 • باتوجه به تعطیلات رسمی، سفارش‌هایی که از 12 اردیبهشت ماه ثبت می‌شوند، 17 اردیبهشت ماه 1401 تحویل پست خواهند شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

دو منظره (و داستان های دیگر)

نویسنده:
غزاله علیزاده

راننده دوان سوی ما آمد و بارها را گرفت، آنگاه با گام‌هایی آرام و موقر سوی سواری رفتیم، مادر لبالب از تفاخر، چون طاووسی که با هر گام به پهنای چتر خود می افزاید، پیشاپیش می‌رفت. راننده در را گشوده و ما ساکت و پروقر نشستیم، سواری رو به شرق راه افتاد و پس از پی نهادن شهر، در جاده‌یی محصور با ردیف افراهای دیرسال رفتیم. مادر با اخمی کوچک و خوشایند، اندیشمندانه، زبان گنجشک‌های دره‌ی دور را نگاه می‌کرد، پرت حواس و غرقه‌ی شادیهای اشرافیتی که سالهایی طولانی تمام دلتنگی و حسرت او را ساخته بود. گه‌گاه او به سال‌های دور دیرین باز می‌گشت و داستان‌ها از محیط غرقه‌ی نعمت و ناز زمان کودکی می‌گفت، از اصطبل و ملک و حشم، خانه‌های ییلاقی، قشلاقی، و چاکران دست به سینه، گوش به فرمان و نیز مادرش، کدبانویی شاهوار که محض نمایش لطافت پاهای سبک پریوار حکم می‌کرد طاقه‌هایی از حریر در تالار بزرگ پهن کنند، آنگاه چابک و با خرامی بزرگوار بر آن پا می‌گذاشت و خرامان می‌رفت و پارچه صاف و بی‌شکنج به جا می‌ماند و سرانجام به نگاه شگفت‌زده و مشتاق شوهر به لبخندی سرد و زودشکن جواب می‌داد. از این حکایات دائم می‌گفت و کودکی پایدارترین یاد زندگی‌اش بود، اما خاطره‌های پسین‌تر و زمان زندگی با پدر را پاک از یاد برده بود. من نیز خاطره‌هایش را که با گذشت زمان و شاخ و برگ تخیل دور پرواز او نادسترس و ورا واقعی شده بود، مشتاق می‌شنیدم و در غرور او سهمی بیش و کم ناچیز جستجو می‌کردم.

صفحه ۴۱

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

 • ناشر : توس
 • تعداد صفحات: 535
 • شابک: 9789643157418
 • شماره چاپ: 4
 • سال چاپ: 1396
 • نوع جلد: گالینگور
 • دسته بندی: داستان کوتاه فارسی
 • امتیاز:

مقالات پیشنهادی

 تنها با نوشتن نجات پیدا می‌کنم

تنها با نوشتن نجات پیدا می‌کنم

غزاله علیزاده از سال 1340 به صورت جدی و حرفه‌ای نویسندگی را شروع کرد و داستان‌هایش را در نشریه‌های گوناگون به چاپ رساند. علیزاده در اوایل جوانی با بیژن الهی ازدواج کرد. حاصل این ازدواج دختری به نام سلمی بود؛ اما این ازدواج منجر به شکست شد و غزاله و بیژن از یک‌دیگر جدا شدند. محمدرضا نظام شهیدی همسر دوم غزاله علیزاده است. آن‌ها در سال 1362 با یک‌دیگر ازدواج کردند. او از این ازدواج صاحب فرزند نشد؛ اما سرپرستی دو کودک بازمانده از زلزله‌ی تلخ سال 1341 بوئین زهرا را پذیرفت. نخستین مجموعه داستان او با نام سفر ناگذشتنی در سال 1356 منتشر شد و خیلی زود توانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات توس
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم غزاله علیزاده
مشاهده همه arrow iconSome text some message..
آیا مایل به ارسال نوتیفیکیشن و اخبار از طرف آوانگارد هستید ؟ بله خیر