× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
با توجه به تعطیلی 2 آبان سفارشات پستی که از تاریخ 28 مهرماه ثبت خواهد شد، 3 آبان تحویل پست داده خواهد شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

در عین حال: رمان نویس و استدلال اخلاقی

نویسنده:
سوزان سانتاگ

مباحثه‌ای درباره زیبایی

در آوریل سال ۲۰۰۲ پاپ ژان پل دوم، سرانجام در پاسخ به رسوایی ناشی از فاش شدن سرپوش گذاشتن‌های مکرر بر مسئلة کشیشانی که مرتکب تجاوز جنسی شده بودند، خطاب به کاردینال‌های آمریکایی احضار شده به واتیکان گفت: «اثر هنری ممکن است خدشه‌دار شود، اما زیبایی‌اش باقی می‌ماند؛ و این حقیقتی است که هر منتقد صادقی بر آن صحه می‌گذارد.» 

آیا خیلی عجیب است که پاپ، کلیسای کاتولیک را به یک اثر هنری بزرگ - یعنی زیبا - تشبیه می‌کند؟ شاید خیر، زیرا این مقایسة پوچ و بی‌معنا به او امکان می‌دهد بزهکاری‌های شنیع را به چیزی شبیه خراش‌های کوچک روی نوار فیلم‌های صامت یا ترک‌های ریزی که سطح نقاشی یکی از استادان بزرگ را پوشانده است، تبدیل کند. به خدشه‌هایی جزئی که معمولاً به صورت خودکار و في‌البداهه نادیده‌شان می‌انگاریم و از کنارشان می‌گذریم. پاپ ایده‌های محترم و ارجمند را دوست می‌دارد. و زیبایی، به مثابه واژه‌ای (مثل سلامت) که دلالتگر فضیلتی بی‌چون و چراست، منبعی جاوید برای صدور ارزش‌گذاری‌های قاطع و تغییرناپذیر بوده است.

صفحه ۱۷

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 هجرت در مکان سکونت در زبان

هجرت در مکان سکونت در زبان

خانواده‌اش بنگالی بودند و ساکن انگلستان، جومپا در لندن به دنیا آمد و سه ساله بود که خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کردند. مادر جومپا اما پس از دوبار مهاجرت، حاضر به پذیرفتن فرهنگ ینگۀ دنیا نبود. با سرسختی در برابر کنار گذاشتن ساری، تغییر عادات غذایی و رفتاری مقاومت می‌کرد، برای مادر او، آمریکایی‌شدن و حتی شبیه آمریکایی‌ها شدن شکستی تمام عیار بود. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ثالث
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم سوزان سانتاگ
مشاهده همه arrow iconSome text some message..