لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

در عین حال: رمان نویس و استدلال اخلاقی

نویسنده:
سوزان سانتاگ

مباحثه‌ای درباره زیبایی

در آوریل سال ۲۰۰۲ پاپ ژان پل دوم، سرانجام در پاسخ به رسوایی ناشی از فاش شدن سرپوش گذاشتن‌های مکرر بر مسئلة کشیشانی که مرتکب تجاوز جنسی شده بودند، خطاب به کاردینال‌های آمریکایی احضار شده به واتیکان گفت: «اثر هنری ممکن است خدشه‌دار شود، اما زیبایی‌اش باقی می‌ماند؛ و این حقیقتی است که هر منتقد صادقی بر آن صحه می‌گذارد.» 

آیا خیلی عجیب است که پاپ، کلیسای کاتولیک را به یک اثر هنری بزرگ - یعنی زیبا - تشبیه می‌کند؟ شاید خیر، زیرا این مقایسة پوچ و بی‌معنا به او امکان می‌دهد بزهکاری‌های شنیع را به چیزی شبیه خراش‌های کوچک روی نوار فیلم‌های صامت یا ترک‌های ریزی که سطح نقاشی یکی از استادان بزرگ را پوشانده است، تبدیل کند. به خدشه‌هایی جزئی که معمولاً به صورت خودکار و في‌البداهه نادیده‌شان می‌انگاریم و از کنارشان می‌گذریم. پاپ ایده‌های محترم و ارجمند را دوست می‌دارد. و زیبایی، به مثابه واژه‌ای (مثل سلامت) که دلالتگر فضیلتی بی‌چون و چراست، منبعی جاوید برای صدور ارزش‌گذاری‌های قاطع و تغییرناپذیر بوده است.

صفحه ۱۷

مروری بر زندگی و آثار سوزان سانتاگ 

افزودن به پاکت خرید
دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 حرفه: نویسنده، کتاب خوان، رویا پرداز

حرفه: نویسنده، کتاب خوان، رویا پرداز

سوزان سانتاگ Susan Sontag نویسنده، فیلم‌ساز، فیلسوف، معلم و فعال سیاسی در ۱۶ ژانویه ۱۹۳۳ در نیویورک به دنیا آمد، پدرش جک روزنبلات و مادرش میلدرد جاکبسون هر دو لیتوانی تبار و یهودی بودند. اولین مجموعه‌ متون جدی او در« علیه تفسیر» در ۱۹۶۴ چاپ شد، معروف‌ترین مقاله در بین نوشته‌های این کتاب « درباره‌ی کمپ » بود که سونتاگ پیشتر و در مجله « پارتیزان ریویو » آن را چاپ کرده بود و مورد توجه عموم و تحسین منتقدان قرار گرفته بود. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات ثالث
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم سوزان سانتاگ
مشاهده همه arrow iconSome text some message..