کتاب دال دوست داشتن (چند روایت از عشق و زندگی)

نویسنده: حسین وحدانی

و ظرف‌ها و کاغذها می‌گیرد که دلش نمی‌آید دورشان بیندازد. یک سال، دو سال، ده سال، بیست سال، پنجاه سال هم که شده یک دانه پیچ را نگه می‌دارد که شاید روزی، سوراخی به اندازه‌اش پیدا شود و آن پیچ به کار آید. که نمی‌آید هم. هیچ سوراخی وظیفه‌ی خودش نمی‌بیند که خودش را به اندازه‌ی آن پیچِ منتظر گشاد کند، تا پنجاه سال صبر و انتظار به ثمر بنشیند.

آدم‌ها شاید کم‌تر حواس‌شان باشد که اسباب‌کشی چه دین بزرگی به گردن‌شان دارد. که باورِ موقت بودن چه لطفی به زندگی‌شان می‌کند. که عادت به یک‌جا ماندن چه قدر خرده‌ریزِ دست و پاگیر روی سرشان می‌ریزد. و آخ به آدمِ گرفتارِ عادت! آدم وهم زده‌ای که گمان می‌کند همه چیز، همیشه، همان‌جا و همان‌طور می‌ماند، که باد نمی‌گیرد چیزهای دورریختنیِ زندگی‌اش را دور بریزد. انسانِ پوکِ پر از اعتماد. آخ از لحظه‌ای که باید برود! که باید زندگی‌اش را بریزد توی چندتا کارتن، پشت یک کامیون جا بدهد و از خانه‌ای به خانه‌ای دیگر برود.

یا از آدمی به آدمِ دیگر.

صفحه ۴۳

متاسفانه این کتاب موجود نیست

کتاب دال دوست داشتن (چند روایت از عشق و زندگی)

متاسفانه این کتاب موجود نیست

دیدگاه‌ها

Shagha ۱۴۰۰/۰۱/۳۰

همیشه کتاب های حسین وحدانی را دوست داشتم. بسیار ساده و عمیق

مصطفی ۱۴۰۰/۰۱/۳۰

کتاب دال دوست داشتن نگاه جالبی به مقوله عشق و دوست داشتن داره. خواندش توصیه میشه

مصطفی ۱۴۰۰/۰۴/۰۶

به نظرم نوشته های اقای وحدانی حرف دل ادم ها را می زند و برای همین دلنشین است

مصطفی ۱۴۰۰/۰۴/۰۶

فضای ایجاد شده و سبک نویسنده صمیمی است اما انسجام لازم را ندارد

مصطفی ۱۴۰۰/۰۴/۰۶

در کل زیبا بود

مصطفی ۱۴۰۰/۰۴/۰۶

بسیار دلنشین

مصطفی ۱۴۰۰/۰۴/۰۶

تجربه‌ی سوگ، یک لایه‌ی نامرئی - اما محسوس و واقعی- به دنیای آدم می‌کشد. مثل لاک بی‌رنگ. مثل ورنی ِ روی جلد. مثل ورق‌های بین صفحات مصحف شریف. مثل سلفون روی غذا. مثل شیشه‌ی شفاف تمام قدی که در فرودگاه، بین ما و مسافرمان کشیده‌شده است. مثل چیزی که انگار نیست، اما هست. ما می‌دانیم که هست؛ و این ما را همیشه اندکی غمگین می‌کند.

مطالب پیشنهادی

ده کتاب برتر درباره‌ی افسردگی

از کتاب آناتومی مالیخولیا اثر رابرت برتون در قرن هفدهم تا بینش‌های جدید ادوارد بالمور راهنمای خوش‌آمدگویی به یکی از تنهایی‌ترین تجربه‌های بشری هستند

«نَه»‌ترسیدن

مروری بر کتاب قدرت بی‌قدرتان نوشته‌ی واتسلاف هاول

نوستالژیا

معرفی کتاب آدم اول نوشته‌ی آلبر کامو