لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

حاجی مراد

نویسنده:
لئو تولستوی

در اطاعت از فرمان نیکلا، بی‌درنگ در ژانویه ۱۸۵۲ به چچن‌ها حمله شد. ستونی متشکل از چهار هنگِ پیاده و دو گردانِ قزاق و هشت عراده توپ اعزام شد. ستون در امتداد جاده پیشروی کرد. در دو سوی جاده دو  صف از تک تیراندازهای چکمه بر پا و پوستین پوشیده که کلاه‌های بلند بر سر داشتند، تفنگ بر دوش و قطار فشنگ بر کمر سوار و پیاده در حرکت بودند. 

هنگام حرکت، در مناطق تحت تصرف دشمن، معمولاً سربازان تا آنجا که می‌شد سکوت را رعایت می‌کردند. گاهی صدای اتصالات توپی، که از جویی رد می‌شد و یا خرناس یا شیهة اسبی که نمی‌فهمید دستور سکوت داده شده است، به گوش می‌رسید. هر از چندی هم فریادِ گرفته اما خشم‌آلود فرماندهی بلند می‌شد که به زیردستان ایراد می‌گرفت و از آنان می‌خواست سربازان زیاد به یکدیگر نزدیک یا از هم دور نشوند تا نظم صفوف حفظ شود. تنها یک‌بار سکوت شکسته شد؛ هنگامی که از میان چند بوته تمشک که میان صف بود، غزالی سینه‌سفید و پشت‌خاکستری بیرون جهید. بچه غزالی با همین رنگ نیز دنبالش بود. این حیوانات زیبا و گریزپا هر بار که پاهای خود را جمع می‌کردند تا بجهند، چنان به صف نزدیک می‌شدند که سربازان خنده‌کنان و فریادزنان سر در پی آنان می‌گذاشتند تا با سرنیزه از پای درآورند. اما غزال‌ها تغییر جهت دادند. از میان صف تک‌تیراندازها رد شدند. چندنفری سوار و  سگ‌های گردان دنبالشان کردند. اما غزا‌ل‌ها مانند مرغان کوهی گریختند. 

هنوز زمستان بود. نزدیک ظهر، صف (که صبح زود به راه افتاده بود) 

صفحه ۱۱۳

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 کدام کتاب‌ها درمان دل شکسته‌اند؟

کدام کتاب‌ها درمان دل شکسته‌اند؟

در زمان نوشتن کتاب همه‌چیز دربارۀ عشق، کتابی که تلاش من برای اندام‌واره‌کردن عشق در تمام مراحل زندگی بود، متوجه شدم که عشق رومانتیک (عشق آرمانگرایانه، وسواسی و پرشور که انسان را کنترل می‌کند، تغییرش می‌دهد و در وضعیت کاملاً جدیدی رهایش می‌کند) دست‌کم موضوعِ نصف تمام ادبیات داستانی است. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات کتاب پنجره
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم لئو تولستوی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..