لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

تماشای رنج دیگران

نویسنده:
سوزان سانتاگ

دنیای مدرن و باور اخلاقی غالبش بر این تفکر استوار است که اگر جنگ متوقف‌شدنی نیست، پس ناهنجار است، و اگر صلح در دسترس نیست، پس هنجار است. و البته این دلیلی برای برپایی جنگ طی اعصار گذشته نیست؛ در واقع جنگ همیشه هنجار، و صلح یک استثنا بوده است. 

در نقطه‌ی اوج داستان‌های ایلیاد، شرح دقیقِ نحوه‌ی به قتل رساندن یا مجروح کردن به کرّات توصیف شده است. از قدیم‌الایام مردان، بی‌اعتنا به مصیبتی که سبب می‌شوند، به جنگ مشغول بوده‌اند؛ که نمایش آن چه در قالب واژگان یا تصاویر، فارغ از هر گونه غرض‌ورزی باید زیرکانه و راسخ باشد. لئوناردو داوینچی برای تهیه‌ی یک نقاشی از جنگ، به هنرمندان تأکید می‌کند که جرئت و خلاقیت آن را داشته باشند تا فجایع هولناک را با مهارت به تصویر کشند:

او را مغلوب و کتک‌خورده با ابروانی رو به بالا، درهم‌تنیده، رنگ‌پریده، با پیشانی‌ای مملو از درد و پُر از چین و چروک، و دهانی باز که از رنج و فلاکت مویه می‌کند، نقاشی کنید. نیمی با همه‌ی بدن مرده را به خاک‌وخل آغشته کنید و بگذارید خون چون نهری مارپیچ بر خاک جاری شود؛ و دندان داغ‌داران را روی هم بسایید، چشم‌هایشان را گشاد، مشت‌های‌شان را درهم فشرده و پاهایشان را از روی ضعف، خم‌شده نقاشی کنید. 

صفحه ۵۹

افزودن به پاکت خرید
دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 حرفه: نویسنده، کتاب خوان، رویا پرداز

حرفه: نویسنده، کتاب خوان، رویا پرداز

سوزان سانتاگ Susan Sontag نویسنده، فیلم‌ساز، فیلسوف، معلم و فعال سیاسی در ۱۶ ژانویه ۱۹۳۳ در نیویورک به دنیا آمد، پدرش جک روزنبلات و مادرش میلدرد جاکبسون هر دو لیتوانی تبار و یهودی بودند. اولین مجموعه‌ متون جدی او در« علیه تفسیر» در ۱۹۶۴ چاپ شد، معروف‌ترین مقاله در بین نوشته‌های این کتاب « درباره‌ی کمپ » بود که سونتاگ پیشتر و در مجله « پارتیزان ریویو » آن را چاپ کرده بود و مورد توجه عموم و تحسین منتقدان قرار گرفته بود. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات چشمه
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم سوزان سانتاگ
مشاهده همه arrow iconSome text some message..