× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

تضادهای درونی ما

نویسنده: كارن هورنای

تضادهای عصبی

قبل از هر چیز باید بگویم که وجود «تضاد» دلیل بیماری روانی و وجود حالات عصبی نیست. گاهی که تمایلات، احتیاجات و اعتقادات ما با دیگران برخورد می‌کنند ایجاد تضادهایی می‌نمایند. و چون این قبیل برخوردها در اجتماعات امروزی متداول و عادی است، خواه ناخواه مقدار زیادی تضاد در ما ایجاد می گردد – که اجتناب‌ناپذیر است.

بسیاری از اعمال حیوانات غریزی است. جفت‌گیری، مواظبت از بچه‌ها، تغذیه، دفاع از خود، و نظیر اینها در حیوانات به‌طور غریزی و بی‌اینکه زحمت تفکر به خود دهند صورت می‌گیرد. اما برخلاف حیوانات، انسان ناچار است دایما زحمت انتخاب کردن و تصمیم گرفتن به خود بدهد. نفس اجبار در امر انتخاب موجب می‌شود که در او تضادهایی ایجاد گردد. مثلا انسان اغلب مجبور می‌شود بین تمایلات متضاد یکی را انتخاب کند: فرضا شما هم میل دارید تنها باشید و هم در مصاحبت یک دوست صمیمی به سر برید؛ هم می‌خواهید علم طب بیاموزید و هم در عی حال موسیقی یاد بگیرید.

صفحه 19

قیمت: 30,000 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 رقصنده‌ای بر لبه‌ی تاریکی

رقصنده‌ای بر لبه‌ی تاریکی

«تغییرات صورتش نگرانم کرده، هیجانش. هر بار سخت‌تر می‌شود مجبور کردنش به حرف زدن از جاز، از خاطراتش، برنامه‌هایش، آوردنش به واقعیت. ( به واقعیت؛ همین که می‌نویسمش می‌ترساندم. حق دارد جانی! واقعیت نمی‌تواند این باشد؛ امکان ندارد منتقد جاز بودن واقعیت داشته باشد؛ چون آن وقت کسی هست که آزارمان می‌دهد. ولی در عین حال، قضیه برای جانی نمی‌تواند همین‌طور ادامه پیدا کند، چون تهش همه‌مان دیوانه می‌شویم.» بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

 درباره ارتباطات

درباره ارتباطات

29,000 تومان
 به آواز باد گوش بسپار

به آواز باد گوش بسپار

28,000 تومان
 چگونه جهان را تغییر دهیم

چگونه جهان را تغییر دهیم

11,000 تومان
 ادای ثروتمندان را در نیار

ادای ثروتمندان را در نیار

18,000 تومانSome text some message..