× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی زیر ۶۰۰ گرم ۱۵ هزار تومان و بالای ۶۰۰ گرم ۲۳ هزار تومان، در صورتی که مبلغ اضافه‌ای بابت پست با هزینه پاکت یا کارتن دریافت شده باشد به شما برگشت داده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله از طریق تلفن یا پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خود شماست.
  • سفارشات پستی به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حداکثر ظرف 1 روز کاری تحویل پست داده خواهد شد.
تماس با پشتیبانی از ساعت 10 صبح-4 بعدظهر به غیر از پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها و روزهای تعطیل. گفتگوی آنلاین تمام روزهای از ساعت 10 صبح تا 10 شب.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

بخت بیدادگر

نویسنده:
هدا مارگولیوس کووالی

معمای مرگ یان ماساریک هرگز حل نشد. آیا او به مانعی بزرگ بر سر تحقق نقشه‌های شوروی بدل شده بود و در نتیجه آن‌ها هم به دست متخصصان خود شرش را کم کرده بودند؟ آیا نومیدی از آینده‌ی کشور او را به دامان افسردگی و خودکشی انداخته بود؟ به هر حال یک چیز روشن است: کودتای کمونیستی یا به قول حزب «فوریه‌ی پیروزمند» بود که مرگ ماساریک را رقم زد.

سه چهار ماه بعد، شبی رودلف سر میز شام خبر داد که به او پیشنهاد داده‌اند ریاست کابینه‌ی وزارت تجارت خارجی را بپذیرد. این دورنما مرا به وحشت انداخت. تا آن زمان، دیگر همه فهمیده بودیم که کودتا تحولی اساسی با پیامدهایی هولناک برای کل کشور است، انقلابی که برخی برایش هورا می‌کشیدند و برخی دیگر از آن وحشت داشتند. بسیاری از دوستان ما به خارج مهاجرت کرده و آن‌هایی که مانده بودند با دلهره‌ی مدام زندگی می‌کردند. دور و برمان همه‌چیز در حال فروپاشی یا ویرانی بود. می‌دانستم آن تغییر بزرگ وعده داده شده در جزوات سرانجام از راه رسیده است، اما شک داشتم این تغییر در جهت بهبود اوضاع باشد. 

از رودلف خواستم پیش از جواب‌دادن به این پیشنهاد کمی صبر کند. اگر اوضاع به مسیری یکسره متضاد با باورهایش می‌رفت چه؟ اگر همه‌ی آن آرمانگرایی در عمل شکست می‌خورد چه؟ شاید در جایگاه یک عضو عادی حزب می‌توانست زبان به مخالفت بگشاید، استعفا دهد یا اعتراض کند. اما حالا آن قدر با عملکرد حزب آشنا شده بودم که بفهمم صاحبان مناصب عالی دولت یا حزب مجال چندانی برای مخالفت ندارند. شعار آن‌ها این بود: «یا با ما یا بر ما.» یا با تمام وجود در خدمت حزب هستی یا خائنی.

صفحه ۸۷

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 شهر و خاطرات رونده

شهر و خاطرات رونده

سرعت تغییرات محیطی در کلان‌شهرها آنچنان است که هر آن ممکن است چیزی که به آن دل بسته‌ای یا به آن احساس تعلق می‌کنی دود شود و به هوا رود یا چهرۀ دیگری به خود گیرد. در این شرایط که تعلق و دلبستگی به چیزی ثابت غیرممکن است، مبدائی ساکن برای شهرنشین وجود ندارد و از این رو همیشه در زندگی روزمرۀ خودش هم احساس دورماندگی و هجرت می‌کند. در این یادداشت این دورماندگیِ مداوم را از نظر می‌گذرانیم و برایش از شعر نیما و بودلِر شاهد می‌آوریم. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ماهی
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی راضیه خشنود
مشاهده همه arrow iconSome text some message..