لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

بازگشت کنشگر: نظریه اجتماعی در جامعه پساصنعتی

نویسنده:
آلن تورن

دگرگونی در ساختارهای اجتماعی و توسعه تاریخی به اندازه بازسازی رابطه میان فرهنگ و جامعه مهم است. تکرار می‌کنم که جامعه شناسی کلاسیک با دو محور تحلیلی هویت‌یابی می‌کرد: مدرن‌سازی نیرویی ثابت برای تغییر و همزمان اصلی برای ساماندهی اجتماعی بود. جدا کردن این دو به واقع دشوار است و تنها جامعـه صنعتی که آن دو را از هم تفکیک کرد، بریتانیای ویکتوریا بود. این جداسازی امروزه آسان‌تر است؛ به شرط آنکه توهم همگرایی تمامی جوامع صنعتی را کنار بگذاریم. منظور این نیست که همه چیز به خاص گرایی‌های ملی مرتبط است و نمی‌توان وجه مشترکی میان مثلاً اتحاد شوروی و ایالات متحد یافت. در همه جا جـامعـه صنعتی ترکیبی است از فرهنگ و نزاع اجتماعی کانونی، اما شکل‌های صنعتی سازی از یک مورد به مورد دیگر فرق می‌کند. حتی اگر دولت همواره کارگزار صنعتی سازی ـ یا به بیان گسترده‌تر، تحول تاریخی ـ باشد، این دولت ممکن است دولتی بورژوا باشد یا دولتی که خود بر جایگاه طبقـه حاکم تکیه می‌زند. در مورد اول که ویژگی سرمایه‌داری است، بازنمایی نیروهای اجتماعی مستقل از رابطه با دولت است. در مورد دوم، که ویژگی سوسیالسیم است، دولت برای بازنمایی منافع اجتماعی هیچ گونه خودمختاری قائل نیست.

صفحه ۲۹

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 هجرت یک روزه ادیسه

هجرت یک روزه ادیسه

بر خلاف اُدیسه، قهرمانِ اصلیِ رمان اولیس نه تنها بالاتر از خواننده نیست بلکه ممکن است از بسیاری جهات پایین‎تر نیز به نظر برسد. این قهرمانِ غریب با نامِ «لئوپولد بلوم»، یکی از شهروندان عادی دوبلین در آستانه‎ی قرن بیستم است. مردی یهودی، میانسال و کارمند که دارای شغلی عادی است. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ثالث
مشاهده همه arrow iconSome text some message..