لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

انسانیت: تاریخ اخلاقی سده بیستم

نویسنده:
جاناتان گلاور

فرسایش محدودیت‌های هویت اخلاقی 

امکان اینکه احساس همدردی مانع از اقدامات سیاست‌گذاران شود بسیار کم است. 

مردمی که بمب‌ها بر سرشان فرو ریخت همواره در دوردست‌ها بودند و دیده نمی‌شدند. همچون محاصره، در اینجا نیز حس هویت اخلاقی بهترین ترمز سیاست‌ها بود. کسانی که این مبارزه را هدایت می‌کردند هرگز خودشان را آدم‌هایی نمی‌دانستند که کودکان را در طوفان آتش کباب می‌کنند.

گاهی تردید دربارة هویت اخلاقی ظاهر می‌شد. چرچیل که در بیشتر مدت جنگ از طرفداران بمباران منطقه‌ای بود دست‌کم یک بار چنین احساسی داشت. در ژوئن سال ۱۹۴۳، هنگام بازی چکرز با ریچارد کیسی نخست وزیر استراليا فيلم بمبارانی را که از هوا گرفته شده بود تماشا می‌کرد. به سمت کیسی برگشت و پرسید: «مگر ما حيوانيم؟ فکر نمی‌کنی دیگر شورش را در آورده‌ایم؟  ولی همچون دوران محاصره، این احساسات نیز می‌توانستند رنگ ببازند. حمله به هامبورگ، درامشتات و درسدن هنوز انجام نشده بود. 

صفحه ۱۵۵

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 جنگ، کشوری در همسایگیِ ما

جنگ، کشوری در همسایگیِ ما

در این‌که جنگیدن هم می‌تواند هنر باشد شکی نیست، هر کاری را می‌توان هنرمندانه انجام داد، ریختن عسل روان روی نان تُست، اغوا کردن شخصی که عاشقش هستیم، پیچیدن یک سیگارت، قرض کردن پولی از دیگران و یا پس ندادن آن قرض و ... اما بعضی از اشکال هنر مثل هنر جنگ می‌تواند بسیار ویران‌گر باشد، به‌خصوص وقتی شما در جایی بجنگید که طرف مقابل یک هنرمند جنگی تمام عیار باشد. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات آگه
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی افشین خاکباز
مشاهده همه arrow iconSome text some message..