لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

ادبیات، فیلم و فرهنگ: اصول و مبانی نقد

نویسنده:
مایکل رایان

درآمدی بر تحلیل انتقادی

نقد تحليل حیاتِ فرهنگی انسان است و با حیات فرهنگی او همان‌گونه رفتار می‌کند که علم با حیات جسمانی‌اش. آن را از هم می‌گسلد، مطالعه و بررسی می‌کند تا دریابد چرا روال امور از این قرار است.

چنین تحلیلی گستره‌ای را در برمی‌گیرد از تحلیل فنونی که در ساخت آثار هنری نظیر رمان، فیلم، موسیقی و نقاشی به کار رفته تا تحلیل عقاید موجود در این آثار، تحلیل جهانی که این آثار از آن سر بر می‌آورند و اشارات ضمنی آنها به زندگانی‌مان.

آن حوزة خاص فرهنگ که نقد به تحلیل آن می‌پردازد متصل به شبکة فرهنگیِ بزرگ‌تری است شامل پول، زبان، ریاضیات، مهندسی، تجارت، محاسبات کامپیوتری، مذهب و قانون. بدون تصور فرهنگ در چنین مقیاس بزرگ‌تری، حیات بشری بر زمین ممکن نمی‌شد. فرهنگ بزرگ‌ترین ابداع انسان‌هاست و به ما فرصت می‌دهد پدیده‌ها را بی‌آنکه به چنگ آوریم کنترل کنیم و همین به ما قدرت می‌دهد چرخ جهان را با استفاده از نمادها و نشانه‌هایی از قبیل پول رایج و واژگان به گردش درآوریم، نه با چکش‌ها و اهرم‌ها.

مقدمه

صفحه ۲۵

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 شما که غریبه نیستید

شما که غریبه نیستید

روستای ما قهوه‌خانه نداشت، عوضش بازار داشت که میان ده بود. چند تا دکان بقالی و آهنگری و قصابی دم حمام و مسجد بود که ما به آن بازار می‌گفتیم. صبح‌ها و عصرها پیرمردها دم دکان‌ها گوش تا گوش می‌نشستند و باب کیف از زمین و زمان و آسمان حرف می‌زدند و شعر می‌خواندند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات لگا
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی محسن فخری
مشاهده همه arrow iconSome text some message..