× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
با توجه به تعطیلی 2 آبان سفارشات پستی که از تاریخ 28 مهرماه ثبت خواهد شد، 3 آبان تحویل پست داده خواهد شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

ادبیات٬ فیلم و فرهنگ: اصول و مبانی نقد

نویسنده:
مایکل رایان

درآمدی بر تحلیل انتقادی

نقد تحليل حیاتِ فرهنگی انسان است و با حیات فرهنگی او همان‌گونه رفتار می‌کند که علم با حیات جسمانی‌اش. آن را از هم می‌گسلد، مطالعه و بررسی می‌کند تا دریابد چرا روال امور از این قرار است.

چنین تحلیلی گستره‌ای را در برمی‌گیرد از تحلیل فنونی که در ساخت آثار هنری نظیر رمان، فیلم، موسیقی و نقاشی به کار رفته تا تحلیل عقاید موجود در این آثار، تحلیل جهانی که این آثار از آن سر بر می‌آورند و اشارات ضمنی آنها به زندگانی‌مان.

آن حوزة خاص فرهنگ که نقد به تحلیل آن می‌پردازد متصل به شبکة فرهنگیِ بزرگ‌تری است شامل پول، زبان، ریاضیات، مهندسی، تجارت، محاسبات کامپیوتری، مذهب و قانون. بدون تصور فرهنگ در چنین مقیاس بزرگ‌تری، حیات بشری بر زمین ممکن نمی‌شد. فرهنگ بزرگ‌ترین ابداع انسان‌هاست و به ما فرصت می‌دهد پدیده‌ها را بی‌آنکه به چنگ آوریم کنترل کنیم و همین به ما قدرت می‌دهد چرخ جهان را با استفاده از نمادها و نشانه‌هایی از قبیل پول رایج و واژگان به گردش درآوریم، نه با چکش‌ها و اهرم‌ها.

مقدمه

صفحه ۲۵

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 شهر و خاطرات رونده

شهر و خاطرات رونده

سرعت تغییرات محیطی در کلان‌شهرها آنچنان است که هر آن ممکن است چیزی که به آن دل بسته‌ای یا به آن احساس تعلق می‌کنی دود شود و به هوا رود یا چهرۀ دیگری به خود گیرد. در این شرایط که تعلق و دلبستگی به چیزی ثابت غیرممکن است، مبدائی ساکن برای شهرنشین وجود ندارد و از این رو همیشه در زندگی روزمرۀ خودش هم احساس دورماندگی و هجرت می‌کند. در این یادداشت این دورماندگیِ مداوم را از نظر می‌گذرانیم و برایش از شعر نیما و بودلِر شاهد می‌آوریم. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات لگا
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی محسن فخری
مشاهده همه arrow iconSome text some message..