لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

در آغوشِ اندوه

مروری بر کتاب تولستوی و مبل بنفش نوشته‌ی نینا سنکوویچ

زهرا یوسفی

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

shorter-link Save Story
کتاب تولستوی و مبل بنفش

از دست دادن و اندوه ناشی از آن یکی از بدترین درد‌های بشری است. کسی نیست که پس از ترک گفتن دوست و همراهش قسمتی از وجود خود را از دست ندهد. حتی گاهی معنای تمام زندگی یک نفر به دلیل از دست دادن فرد مهم زندگی‌اش عوض می‌شود و رفته رفته افسرده و ناتوان خواهد شد. این که چگونه در فراغ یک فرد زندگی کنیم و خود را تسکین دهیم نیاز به بینش و قدرت زیادی دارد و نمی‌توان به یک‌باره این زخم را التیام بخشید. نینا سنکوویچ نویسنده‌ی کتاب تولستوی و مبل بنفش بر این عقیده است که با این‌گونه احساسات نباید جنگید، همچنین نباید از آن فرار کرد. باید آن را حلاجی کرده و درون آسیب دیده را با آن مواجه نمود.

نینا سنکوویچ‌‌‌، نویسنده‌ی کتاب تولستوی و مبل بنفش

نینا سنکوویچ نویسنده‌ای آمریکایی است. این کتاب او را تبدیل به یکی از محبوب‌ترین نویسندگان آمریکایی کرده و نقطه عطف زندگی کاری او است. با این حال این کتاب ارزشی والاتر از موفقیت‌های کاری برای نینا سنکوویچ دارد. او تصمیم گرفت برای رو به رو شدن با چالش‌های درونی خود راه حلی پیدا کند و مسیری طلایی در پیش گرفت که نه‌ تنها باعث شد بتواند با مسائل درونی خود رو به رو شود بلکه به افراد زیادی در این زمینه کمک کرد. غم بزرگی که باعث شد نینا سنکوویچ دست به خلق چنین اثری بزند مرگ خواهر نینا سنکوویچ به نام آن ماری بود. او خواهر خود را بسیار دوست داشت و وابستگی عمیقی بین آن دو بود. مرگ خواهر، تاثیر بسیار بدی بر روح نینا سنکوویچ گذاشت. او این غم را به سختی با خود حمل می‌کرد و تبدیل به مسئله‌ای عذاب آور  شده بود. کنار آمدن با این سوگ برای او سخت بود؛ اما در نهایت تصمیم گرفت که راهی برای پذیرفتن این سوگ بیابد. نینا سنکوویچ نثر بسیار روان و پخته‌ای دارد. او با کلمات بازی نکرده و به سادگی هرچه تمام‌تر کتاب را روایت می‌کند. نقطه‌ی قوت نوشتار او صداقت خاصی است که باعث شده خواننده به امید تسلی یافتن دچار تلقین و اشتباه نشود. او از دادن شعار دوری جسته و هرگز تلاش نکرده است تا بگوید که با گذر زمان مشکلات خود به خود حل می‌شوند. نویسنده با نثر خود این تصور را به وجود می‌آورد که کلید‌های حل مسائل همواره در دستان ما قرار دارد و آن را درجای دیگری نمی‌توان جست. قلم این نویسنده‌ی توانا قابل ستایش است و خالی از هرگونه سخن بیهوده و هجو است.

نینا سنکوویچ نویسنده تولستوی و مبل بنفش

داستان تولستوی و مبل بنفش

تولستوی و مبل بنفش شرح یک‌سال از زندگی نویسنده است. او که در هنگام نوشتن این کتاب چهل و شش سال داشت از غم مرگ خواهر خود روحیه‌ای غمگین پیدا کرده و از وضع موجود خسته شده است. به همین دلیل تلاش می‌کند تا راه حلی برای احساسات ناگوارش پیدا کند. او در نهایت تصمیم می‌گیرد که به مدت یک سال هر روز یک کتاب بخواند. او در خانواده‌ای پرورش یافته که به کتاب‌ها انس و علاقه‌ی خاصی داشته‌اند و این علاقه را به دخترشان نیز انتقال داده‌اند به همین دلیل این چالش را برای بهتر کردن زندگی خود برمی‌گزیند. او تنها زندگی نمی‌کند و چهار فرزند نیز دارد با این وجود برنامه‌ی زندگی خود را به نحوی می‌چیند که بتواند این کار را انجام دهد. این کتاب شرح کتاب‌هایی است که او تصمیم به خواندن آن‌ها گرفته و با اتمام هرکدام بخشی از خلأ درونی‌اش رو به بهبودی می‌رود. محوریت اصلی کتاب، این تصمیم نینا سنکوویچ است؛ اما در طی کتاب گریزی به گذشته‌ی خود نیز می‌زند و آن را مرور می‌کند. احوالات وی همیشه رو به بهبودی نیست و گاهی سقوط را نیز تجربه می‌کند، با این وجود تولستوی و مبل بنفش شانل لحظاتی سیاه و سفید است که بر جان خواننده می‌نشیند و معنای زندگی را به او یادآور می‌شود. او وبلاگی نیز راه اندازی کرده است تا کتاب‌خوانی را ترویج دهد و شبکه‌ی محکمی بسازد.

چه چیزی کتاب تولستوی و مبل بنفش را نسبت به دیگر کتاب‌ها برتر می‌سازد؟

کتاب‌های زیادی وجود دارند که فرد را با درون خود آشتی دهند و به او کمک کند تا غم‌ها و مشکلات درونی را هضم کند و آن‌ را تسلی دهد؛ اما قابل مقایسه با این اثر نینا سنکوویچ نیستند. اصلی‌ترین نکته‌ای که هنگام تمجید از این کتاب باید به خاطر داشت، دور بودن این کتاب از آرمان‌گرایی است. انسان‌ها موجودات کاملی نیستند و نمی‌توان مسائل آن‌ها را با جملات کلی شرح داد و تفسیر کرد. بیان قواعد و راه‌حل های کلی باعث می‌شود که افرادی که قادر به حل مسائل خود نیستند دچار آسیب و وسواس ذهنی شوند؛ در صورتی‌که ایراد در راه‌حل های کلی است که بدون در نظر گرفتن روحیات انسان‌ها و ضعف‌های آنان دیکته می‌شود. نینا سنکوویچ مسیر دیگری برای رویارویی با درون پیدا کرده است. او آرمان‌گرایانه فکر نمی‌کند و معتقد است که این مسیر فراز و فرود‌های متعددی را با خود به همراه دارد. برای کنار آمدن با اندوه باید این فراز و فرودها را پذیرفت و دل به آن داد. نکته‌ی دیگزی که عامل تمایز این کتاب با دیگر کتاب‌های مشابه است داستان و روایت غیرتکراری و جدیدی است که بیان می‌شود. روایت کتاب منسجم و نو است و آن‌ را در جای دیگری نمی‌توان یافت.

تولستوی و مبل بنفش

تولستوی و مبل بنفش

نویسنده: نینا سنکویچ ناشر: کتاب کوله پشتی قطع: شمیز,رقعی نوع جلد: شمیز قیمت: ناموجود

ترجمه تولستوی و مبل بنفش

از این کتاب ترجمه‌های متفاوتی در بازار وجود دارد؛ اما بهترین و محبوب‌ترین ترجمه متعلق به ترجمه‌ی آقای محمدرضا مدیر رنجبر است. این اثر حجم زیادی ندارد و حدود 264 صفحه است. خواندن تولستوی و مبل بنفش به کسانی که به تازگی به کتاب‌خوانی روی آورده‌اند نیز توصیه می‌شود، چرا که خسته کننده و سخت نیست و تجربه‌ای لذت بخش خواهد بود. این اثر برجسته به بیشتر زبان‌های زنده‌ی دنیا ترجمه شده‌ است و در دسترس افراد زیادی در سراسر جهان قرار دارد. خوانندگان زیادی با خواندن آن درون زخمی خود را ترمیم کرده‌اند و آن را کتابی شگفت انگیز می‌دانند. خواندن این اثر می‌تواند ساعات لذت بخشی را برای شما رقم بزند.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

پرسش های متداول

مطالب پیشنهادی

کتاب های پیشنهادی

مکیناس

مکیناس

محمد میرقاسمی ,
38,000 تومان
داستان دو شهر

داستان دو شهر

چارلز دیکنز ,
105,000 تومان
عاشقانه های مردانه (از هزاره های قبل از میلاد تا امروز)

عاشقانه های مردانه (از هزاره های قبل از میلاد تا امروز)

فریده حسن زاده ,
120,000 تومان
اندر مزایای تنبلی

اندر مزایای تنبلی

ال جینی ,
68,000 تومان
رمز احساسات

رمز احساسات

بردلی نلسون ,
ناموجود
Some text some message..