لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
سفارش شما شنبه 16 مهر 1401 تحویل پست داده خواهد شد.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله نوپا (۵)

سخن سردبیر
نقد و سازندگی ادبیات

نقدها را بود آیا که عیاری گیرند؟
حافظ

چرا بازار نقد کساد است؟ این سوالی است که سعی کردیم در پرونده این شماره جوابش را جست‌وجو کنیم. جواب این سوال، نه یک جمله و یک مقاله، که مقالات و گفت‌وگوهای بسیاری را طلب می‌کند؛ از منتقد و نویسنده گرفته تا جامعه شناس و انسان‌شناس و ناشرین و مدیران مجلات و روزنامه‌ها. این سال‌ها آش آن قدر شور شده است که منتقدی جونت نکند خود را با نویسنده نمایی که در فضای مجازی دنبال کنندگان چند صد هزارتایی و میلیونی دارد در بیندازد و بیم آن برود که با تکیه بر قدرت مجازی فلان نویسنده نما، آن نویسنده و منتقد از صفحه روزگار محو گردد! یا چرا راه دور برویم، اگر نقد سازنده‌ای نیز نوشته شود. کدام مجله و روزنامه حاضر به چاپ آن می‌شود؟ اگر بخواهیم به موضوع دقیق شویم شاید پاسخ این باشد که اغلب مجلات و روزنامه‌ها نیز، دست همان جریانی است که مانع نقد و به جریان افتادن گفت‌وگو و بالندگی در ادبیات می‌شوند. در شماره‌های پیشین، به خصوص در بخش شعر، سعی بر آن داشتیم تا در این مجله سخن جدیدی بگوییم و در این شماره سعی کردیم همچون شماره‌های پیشین، به دور از هرگونه پیش داوری و فارغ از هرگونه ایدئولوژی و وابستگی و نزدیکی به هیچ جریان زنده و منفعلی در ادبیات، به تاریخ نقد، تأثیر. اهمیت و دلایل انفعالش در ادبیات ایران بپردازیم.

مجتبا نریمان

صفحه ۶

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 360
  • شماره: 5
  • سال انتشار: 1401
  • دوره نشر: فصلنامه
  • فصل انتشار: بهار و تابستان
  • ناشر: نوپا

مقالات پیشنهادی

 هفته‌ی چهل و چند

هفته‌ی چهل و چند

دیوار چین طولانی‌تر از چیزی بود که در عکس‌ها دیده بودم. شکوه و غم را یک‌جا ریخت توی دلم. میان طبیعت سبز و بکر راه خودش را باز کرده بود و رفته بود بالا. پایم را که روی اولین پله‌ی سنگی گذاشتم، سنگینی تاریخ انسانی‌اش آوار شد روی شانه‌هایم. دستم را گذاشتم روی شکمم. «شکوفه‌ی سیب، این‌جا رو یادت بمونه.» یادش نمی‌ماند. بعدها که دنیا می‌آمد و عقل‌رس می‌شد، باید می‌نشستم و دخترک یا پسرک را می‌نشاندم روی پاهایم. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله نوپا
مشاهده همه arrow iconSome text some message..