لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
سفارش شما شنبه 16 مهر 1401 تحویل پست داده خواهد شد.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله زنده رود (۷۳)

هفت پیکر نظامی و «سامانه دانایی» قیاس

در تقسیم بندی هایی که از مدرن و سنت شده، معیارهای مختلفی به کار رفته است: معیارهایی که خط فاصلی میان این دو حد ترسیم می‌کنند، از جمله وجود عقل دکارتی، سوره اندیشنده، فردیت صاحب من روان شناختی، بلوغ فکری، اراده آزاد و از این قبیل از نشانه های عصر مدرن تلقی شده است. این دوره ها براساس معیارهای دیگری مثل عصر شباهت - عصر بازنمایی (معیار هایدگر)، نیز مثل عصر قياس و عصر انسان (معيار فوكو) تقسیم بندی شده‌اند در بحث زیر درباره «هفت پیکر» من از معیار اخیر استفاده کرده‌ام؛ یعنی به این اثر در چارچوب سامانه دانایی قیاس نگریسته‌ام و کوشیده ام دوگانه‌های مدرن و سنتی را از بحث خود بیرون بگذارم؛ به این امید که دچار زمان پریشی نشوم و اثری را که متعلق به عصری دیگر است، با معیارهای دوران معاصر در خصوص ادبیات روایی نسنجیده باشم که بر این تصور است هر اثری دارای قهرمانی است صاحب «شخصیت»ی یکه، با این یا آن خصال روانشناختی متمایز که در یک زمان و مکان مشخص، عملی را انجام می‌دهد که نتیجه آن برآمده از تعامل او با محیط و زمینه اجتماعی عمل اوست.

شاپور بهیان

صفحه ۹

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 192
  • شماره: 73
  • سال انتشار: 1401
  • دوره نشر: فصلنامه
  • فصل انتشار: تابستان
  • ناشر: زنده رود

مقالات پیشنهادی

 هفته‌ی چهل و چند

هفته‌ی چهل و چند

دیوار چین طولانی‌تر از چیزی بود که در عکس‌ها دیده بودم. شکوه و غم را یک‌جا ریخت توی دلم. میان طبیعت سبز و بکر راه خودش را باز کرده بود و رفته بود بالا. پایم را که روی اولین پله‌ی سنگی گذاشتم، سنگینی تاریخ انسانی‌اش آوار شد روی شانه‌هایم. دستم را گذاشتم روی شکمم. «شکوفه‌ی سیب، این‌جا رو یادت بمونه.» یادش نمی‌ماند. بعدها که دنیا می‌آمد و عقل‌رس می‌شد، باید می‌نشستم و دخترک یا پسرک را می‌نشاندم روی پاهایم. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله زنده رود
مشاهده همه arrow iconSome text some message..