لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله تجارت فردا (۴۲۷)

ابراهیم درآتش
آیا ابراهیم رئیسی می‌تواند شعله‌های تورم را خاموش کند؟

آتش تورم در تئور کسری بودجه زبانه می‌کشد و اقتصاد ایران هر روز بیشتر می‌سوزد و خاکستر می‌شود. تورم بی‌سابقه در کنار کاهش قابل توجه درآمد سرانه، فشار سنگینی به مردم وارد می‌کند، به خصوص در شهرها و استان‌های محروم که شدت فشارها خیلی بیشتر است. 

تورم در فروردین، حدود ۲/۷ درصد بود که در اردیبهشت به صورت طبیعی کاهش یافت. اما در خـرداد به ۲/۵ درصد، در تیر به ۳/۵ درصد و در شهریور هم به ۳/۹ درصد رسید. این یک سیگنال نگران کننده است که نشان می‌دهد تحولات سیاسی کشور روی انتظارات تورمی اثر گذاشته است.

این وضعیت با روزهایی که حسن روحانی پیروز انتخابات شد قابل مقایسه نیست، چه آنکه در آن مقطع به واسطه اعتماد مردم، انتظارات کاهش یافت و حتی پیش از آنکه دولت جدید سکان را در دست گیرد، وضعیت تورم و نقدینگی رو به بهبود گذاشت. 

اکنون ابراهیم رئیسی روزهای بسیار سختی پیش رو دارد. او باید تصمیم بگیرد تورم فزاینده را مهار کند یا از طریق برداشت از منابع بانک مرکزی، آتش تورم را بیشتر شعله‌ور کند. 

وضعیت آینده اقتصاد کشور در گرو این تصمیم رئیس جمهور است و سیگنالش در بودجه سال ۱۴۰۱ به جامعه داده می‌شود. در این فصل تلاش کرده‌ایم با نگاهی آینده نگرانه وضعیت متغیرهای اقتصاد ایران را توریز کسری بررسی کنیم.

صفحه ۱۱۳

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 168
  • شماره: 427
  • سال انتشار: 1400
  • ماه انتشار: مهر
  • دوره نشر: هفته‌نامه
  • ناشر: تجارت فردا

مقالات پیشنهادی

 چهل نامه کوتاه به همسرم

چهل نامه کوتاه به همسرم

ای عزیز!راست می‌گویم.من هرگز یک قدم جلوتر از آنجا که هستم را ندیده‌ام.قلمم را دیده‌ام چنان‌که گویی بخشی از دستِ راستِ من است؛ و کاغذ را.من هرگز یک قدم جلوتر از آنجا که هستم را ندیده‌ام. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله تجارت فردا
مشاهده همه arrow iconSome text some message..