لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
سفارش شما شنبه 16 مهر 1401 تحویل پست داده خواهد شد.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله آنگاه (۱۷) کاغذ٬ فرهنگ و زندگی

انقلاب گل سرخ
طرحی ناتمام از زندگی همایون صنعتی‌زاده، بانی انتشارات فرانکلین، چاپخانه، أنست، کاغذ پارس، گلاب زهرا و ...

ایجاد صنعت کاغذ سازی آرزوی بود که با کار و تقلای زیاد عملی شد. لااقل به اندازه‌ی یک زاییدن، درد و تحمل برد، طبیعت أحساس من نسبت به کارخانه‌ی کاغذ پارس از بافت احساس مادر و فرزندی است.
از نامه‌ای به خواهرش مهدخت

همایون صنعتی زاده، مدیری شش دانگ و رهبری انقلابی بود. انقلابی خوش فکری که با مشی آرام و مخملینش، درنهایت طمأنینه و آرامش می‌توانست هر مخاطبی را به راه خود بکشاند، می توانست برنامه‌ی انتشاراتی جهانی را که از تن در سودای گسترش فرهنگ آمریکایی طرح‌ریزی شده بود به خدمت گسترش زبان فارسی و فرهنگ سرزمینش در آورد؛ می‌توانست تفاله ی نیشکر را در هیئت کاغذ ببیند و از کاغذی که هیچ درختی در راه تولیدش به مرگ محکوم نشده بود، پربهاترین اندیشه‌ها را در قالب ارزان‌ترین کتاب ها بسته‌بندی کند تا هر ایرانی با کمترین درآمد از آن‌ها بهره ببرد. انقلاب مگر جز این است که زمین‌های زیرکشت تریاک و خشخاش را در زادگاهت به رویاندن گل و استخراج گلاب واداری، یا مگر جز این است که ایده های بیگانه را به عالی برای کسب وکار هم وطنان بندرنشینت بدل گی یا هزار آموزگار را بیاموزانی که هشتاد هزار بی سواد را در بزرگسالی از موهبت سواد بهره‌مند کنند؟ به یقین هر بنی بشری در زندگی، بار حسرت‌هایی را بر دوش میکشد و راستی که ما بداقبال بودیم که درک محضر بزرگی چون همایون صنعتی زاده، در شمار حسرت هایمان ثبت شد، هرچند میرانش از سحرتا شام با ماست.

فاتح صهبا

صفحه ۲۰

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 250
  • شماره: 17
  • سال انتشار: 1401
  • دوره نشر: فصلنامه
  • فصل انتشار: بهار
  • ناشر: آنگاه

مقالات پیشنهادی

 زمین بر پشت لاک پشت‌ها

زمین بر پشت لاک پشت‌ها

شاید با خودتون فکر کرده باشید که حل کردن یه معما باعث می‌شه اون موضوع براتون تموم شه و باعث می‌شه آسایش خاطر پیدا کنید، اما هیچ‌وقت این‌طوری نیست. حقیقت همیشه ناامیدکننده‌ست. تو گالری که داشتیم می‌چرخیدیم و دنبال مایکل می‌گشتیم، احساس نکردم به عروسک ماتریوشکای توپُر رسیدم. واقعاً هیچی درست نشده بود. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله آنگاه
مشاهده همه arrow iconSome text some message..