× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

یک عاشقانه آرام

نویسنده: نادر ابراهیمی

ما ملت، چقدر خوب می‌دانیم که کِی باید به یک صدای برخاسته‌ی به ظاهر آرام، با میلیون‌ها صدای رسای خوف‌انگیز پاسخ بدهیم. یک ملتِ عاشق، مثل ملّت ما، ملتی‌ست که به‌هنگام نعره‌کشیدن، به هنگام جنگیدن، چگونه نعره‌ کشیدن و چگونه جنگیدن را خوب می‌داند.

یک ملت عاشق، مثل یک قطعه سنگ عظیم حجیم غول‌آسا در دیواره‌ی کوهی رفیع، خاموش است و آرام و موقّر – مگر در آن لحظه‌ی هراس‌انگیز که بخواهد، به قصدِ لِه کردن، از دیواره جدا شود.

- می‌دانی؟ یک ملت عاشق را نمی‌توان مثل یک گیله‌مردِ عاشق توصیف کرد و کوچک نکرد. این ملت عاشق که گلیمش را، دست‌کم، ده‌هزارسال، از تنِ دریا دریا آب بیرون کشیده است، باز هم، تا اَبَد هم، خواهد کشید. حال، رها کُن و از فردای گیله‌مرد عاشق بگو! آیا «زیرپله»ی آنها را قبول می‌کنی؟

- اگر تو نگویی «نکن»، چرا نکنم؟ چند روز دیگر، بچه‌هامان شیر می‌خواهند و تو دسته‌گلی که بوی همان گل‌های کوتاهِ بیابانی را بدهد، می‌خواهی. یک کتابِ کهنه‌فروشی کوچک زیرپله، خیلی از دردهای‌مان را دوا خواهد کرد.

- اما خودت نمی‌توانی به آنجا بروی، مگر آنکه مِه آن‌قدر غلیظ باشد که ماموران ساواک، از فاصله‌ی صفر هم نتوانند تو را ببینند.

- مِه را، به من قول دادی که فراموش کُنی. یک روز، عاقبت، من و تو هم به آنجا خواهیم رفت و کتاب‌های کهنه‌ی خطی خواهیم فروخت. یک روز، خواهی دید.


قیمت: 58,000 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • ناشر : روزبهان
  • تعداد صفحات: 239
  • شابک: 9789645529121
  • شماره چاپ: 62
  • سال چاپ: 1399
  • نوع جلد: شمیز
  • دسته بندی: داستان فارسی
  • امتیاز:

مقالات پیشنهادی

 «می‌ترسیدم به کامپیوتر دست بزنم!»

«می‌ترسیدم به کامپیوتر دست بزنم!»

آن روز٬ اولین باری بود که ما همتایان یاهو! خود در آسیا را می‌دیدیم؛ برای همین چند دقیقه‌ای را صرف معرفی‌کردن دو گروه کردیم. رز سو مدیر باهوش و مقتدر یاهو! تایوان بود و اصلا سر شوخی نداشت و موقعی که بحث کار بود٬ بدون اتلاف وقت می‌خواست هرچه سریع‌تر کار انجام شود. بیشتر بخوان
 چهل نامه کوتاه به همسرم

چهل نامه کوتاه به همسرم

ای عزیز!راست می‌گویم.من هرگز یک قدم جلوتر از آنجا که هستم را ندیده‌ام.قلمم را دیده‌ام چنان‌که گویی بخشی از دستِ راستِ من است؛ و کاغذ را.من هرگز یک قدم جلوتر از آنجا که هستم را ندیده‌ام. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

 من دیگر توان خاطره ساختنم نیست

من دیگر توان خاطره ساختنم نیست

16,000 تومان
 برادران سیسترز

برادران سیسترز

25,000 تومان
 از دریچه ماه

از دریچه ماه

17,000 تومان
 پسری با پیژامه ی راه راه

پسری با پیژامه ی راه راه

32,000 تومانSome text some message..