× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

گنج شایگان

نویسنده:
سید محمد علی جمالزاده

این کتاب «گنج شایگان یا اوضاع اقتصادی ایران» در اواخر نخستین جنگ جهانی که از ۱۹۱۴ تا ۱۹۱۸ میلادی طول کشید در برلن تألیف یافته و در چاپخانة دولتی آلمان به زبان و خط فارسی به صورت مرغوبی به چاپ رسید. چنانکه شاید بدانید در آن موقع جمعی از وطن‌خواهان ایرانی به نام «کمیتة ملیّون ایرانی» در برلن گرد آمده بودند تا با کمک آلمان مملکتشان را از مظالم انگلیس و روس مصون بدارند.

از جمله کارهای این کمیته که راقم این سطور هم افتخار عضویت آن را داشت، گذشته از انتشار روزنامة «کاوه» یکی هم تألیف و چاپ و انتشار رسالجات و کتابهایی بود راجع به سیاست و ادبیات و اقتصاد و سایر مسائل مربوط به ایران.

کتاب «گنج شایگان یا اوضاع اقتصادی ایران» در سال ۱۳۳۵ هجری قمری در جزو سلسلة انتشارات ادارة «کاوه» در برلن در چاپخانة کاویانی که مع‌التأسف عمر کوتاهی داشت انتشار یافته است.

جمع‌آوری اطلاعات صحیح دربارة اقتصاد ایران در آن موقع که جنگ عظیمی راهها را مسدود ساخته و روابط مقطوع و مراسله و مکاتبه و مسافرت و آوردن کتاب و رساله از خارج کار بسیار مشکل و بلکه غیرممکنی بود، کار مؤلف این کتاب را بسیار دشوار و خسته‌کننده ساخته بود ولی جوانی و علاقه که نام دیگرش عشق است مدد رسانید و توانستم کتاب «گنج شایگان» را (با همة نواقص و کمبودهای بسیار) در شانزده فصل و یک ضمیمه و چهل و شش جدول و شش نقشة جغرافیایی و اقتصادی و یک نقشة بزرگ جغرافیائی ایران در ۲۱۹ صفحة بزرگ به چاپ برسانم و نیز کوشیده‌ام که (هرچند حروفچین چاپخانة دولتی المان در برلن فارسی نمی‌دانست و حروف الفبا را با کمک ارقام و اعداد مورد استعمال قرار می‌داد) اغلاط چاپی در کتاب تا حد امکان کم باشد.

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • ناشر : سخن
  • تعداد صفحات: 216
  • شابک: 9789643720827
  • شماره چاپ: 4
  • سال چاپ: 1392
  • موجودی : 1 عدد
  • نوع جلد: گالینگور
  • دسته بندی: اوضاع اقتصادی
  • امتیاز:

مقالات پیشنهادی

 زمین بر پشت لاک پشت‌ها

زمین بر پشت لاک پشت‌ها

شاید با خودتون فکر کرده باشید که حل کردن یه معما باعث می‌شه اون موضوع براتون تموم شه و باعث می‌شه آسایش خاطر پیدا کنید، اما هیچ‌وقت این‌طوری نیست. حقیقت همیشه ناامیدکننده‌ست. تو گالری که داشتیم می‌چرخیدیم و دنبال مایکل می‌گشتیم، احساس نکردم به عروسک ماتریوشکای توپُر رسیدم. واقعاً هیچی درست نشده بود. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات سخن
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم سید محمد علی جمالزاده
مشاهده همه arrow iconSome text some message..