× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

کلبه ی عمو تام

نویسنده:
هریت بیچر استو

هر چه زمان می‌گذشت، وضع تام زیر نظر اربابش بهتر و بهتر می‌شد. آگوستین که آدم تنبلی بود و پول برایش اهمیتی نداشت، خرج خانه را به آدولف سپرده بود، ولی او هم به اندازه‌ی اربابش بی‌مبالات و ولخرج بود. تام که عادت کرده بود سال‌ها از اموال اربابش مثل اموال خودش مراقبت کند، این ولخرجی‌ها را می‌دید اما به‌ندرت می‌توانست ناراحتی‌اش را بروز ندهد و گاهی به‌طور غیرمستقیم نظرش را می‌گفت.

آگوستین اوایل گاه‌گاهی از تام می‌خواست که کاری انجام دهد، اما وقتی تحت تأثیر عقل سلیم و مدیریت خوب تام قرار گرفت، به تدریج مخارج امور خانه را به او واگذار کرد. یک روز که آدولف، به خاطر این‌که همه‌ی کارها به تام سپرده شده بود، از او بد می‌گفت، آگوستین گفت: «نه، نه آدولف. بگذار تام کارش را بکند. تو فقط حساب چیزهایی را که می‌خواهی داری، اما تام حساب دخل و خرج را دارد. اگر نگذاریم کسی حساب‌ها را داشته باشد، کم‌کم هرچه پول داریم تمام می‌شود.»

صفحه ۱۴۹

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 خانه‌ی مرموز ته باغ

خانه‌ی مرموز ته باغ

مهمانی تلخ نوشته‌ی سیامک گلشیری است که توسط نشر چشمه به چاپ رسیده است. این رمان در ژانر ترسناک نوشته شده‌است. نویسنده با موضوعی جدید، شیوه‌ی خاص روایت داستان، توصیفات دقیق و ...، توانسته‌است مخاطبان را با خود همراه کند و تا آخر داستان به‌دنبال خود بکشاند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات افق
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی محسن سلیمانی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..