لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

چگونه شغل دلخواهمان را پیدا کنیم

نویسنده:
رومن کرزناریک

اشتیاق داشتن یک شغل ارضاکننده، شغلی که معنا داشته و تجسم ارزش‌ها، علایق و هویت انسان باشد، پدیده‌ای امروزی است. اگر لغت‌نامه‌ی ساموئل جانسون[1] را که در سال 1755 به چاپ رسید باز کنید، اصلا کلمه‌ی «رضایت» را در آن نمی‌بینید. قرن‌ها ساکنین دنیای غرب، چنان گرفتار تامین نیازهای اولیه‌ی خود بودند که دیگر مجالی برای اندیشیدن به مقوله‌ی شغل جالب و ارضاکننده نمی‌یافتند. اما امروز، گسترش رفاه مادی، ذهن ما را آزاد کرده است تا توقعات بیشتری از سفر زندگی خود داشته باشیم.

ما وارد عصر جدید رضایت‌مندی شده‌ایم، عصری که رویای بزرگ آن از پول فراتر رفتن و به معنا رسیدن است. برای راب، سمیرا و ایان، دیگر داشتن یک شغل آبرومند با مشخصه‌های قدیمی، امنیت شغلی و درآمد خوب، کافی نیست. هنوز هم بازپرداخت وام‌ها اهمیت دارد، اما آن‌ها به چیزی نیاز دارند که عطش درونی‌شان را فروبنشاند. و در این نیاز، آن‌ها تنها نیستند.

در خلال تحقیقاتم برای نگارش این کتاب، با افراد زیادی از کشورهای مختلف درخصوص مسیر شغلی‌شان صحبت کردم، از کارمندان پراسترس بانک گرفته تا گارسون‌های خسته، فارغ‌التحصیلان مقروض، مادرانی که می‌خواستند دوباره سر کارهای ثابت‌شان برگردند و تقریبا تمامی آن‌ها مشتاق داشتن شغلی بودند که ارزشش بالاتر از چک حقوقی آخرماه باشد.

با این حال برای بیشتر آنها، یافتن شغلی ارضاکننده، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های زندگی‌شان بوده است. عده‌ای به علت نداشتن موقعیت و یا عدم‌اعتماد‌به‌نفس در شغل‌های خسته‌کننده خود، به دام افتاده و بعضی‌ها هم بعد از آزمون و خطا بالاخره شغل موردعلاقه‌ی خودشان را پیدا کرده بودند. بسیاری، همچنان در جست‌و‌جوی مطلوب خود بودند و  البته بودند کسانی هم که نمی‌دانستند از کجا باید شروع کنند. تقریبا تمامی آن‌ها لحظه‌ی «این کار، کار من نیست» را تجربه کرده بودند، حالا یا در هیات یک حمله‌ی عصبی یا یک الهام و یا احساسی مرموز که می‌گفت این جاده آن‌ها را به جایی نمی‌رساند. حکمت این داستان‌های تغییر شغل، نه در فراز و نشیب‌های ملایم و پایان‌های خوش، که در چالش‌های شخصی پیچیده و نفس‌گیر آنهاست.

مرا به چشم هایت بسپار آماده خواندنم

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 هجرت، محکومیت و تبعید، برای سرگردانان در وطن

هجرت، محکومیت و تبعید، برای سرگردانان در وطن

«من اینک به ضد تو هستم و در میان تو به نظر امت‌ها داوری خواهم نمود. و با تو به سبب جمیع رجاساتت کاری خواهم کرد که پیش از این نکرده باشم و مثل آنها هم دیگر نخواهم کرد. بنابراین پدران در میان تو پسران را خواهند خورد و پسران پدارنشان را و بر تو داوری‌ها نموده، تما بقیت را به‌سوی هر باد پراکنده خواهم ساخت بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات هنوز
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی صنوبر رضاخانی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..