× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال۲۵۰۰۰ هزار تومان
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای ۱۵۰ هزارتومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

چگونه به ورزش فکر کنیم

نویسنده: دیمن یانگ

ولی ورزش کردن فقط موجب تعالی اخلاقی نیست، لذت و شعف هم دربردارد. بله به قول ارسطو، خوب بودن فی‌نفسه رضایت‌بخش است. ولی ورزش و بازی‌های ورزشی خوشی‌های نامحسوس‌تری را هم به دنبال دارند. همان‌طور که گزنفون از قول سقراط می‌گوید که انسان می‌تواند به چه کمالی از لحاظ قدرت و زیبایی جسمی دست یابد، باید پذیرفت که ورزش کردن شعفی وجودی به بار می‌آورد که درواقع گرامیداشت انسان تمام‌عیار است.

حس و حال ورزش نیز می‌تواند لذت‌بخش باشد. از پیاده‌روی‌های تفریحی گرفته تا کوهنوردی. تندرستی و تناسب اندام تاثیرهای مثبت روانی به همراه دارد که مثلا یکی از آنها تاملات عمیق یا دستیابی به هویتی روشن‌تر است. در هر کدام از این موارد، این تاثیرات مثبت از ارتباط دوجانبه ذهن و بدن سرچشمه می‌گیرند.

این تاثیرات مثبت روانی برای تندرستی در تمام طول عمر اهمیت دارند، چون با این رضایت روحی، حتی اگر نتوانیم ورزشی را به‌درستی انجام دهیم، در یک مسابقه شکست بخوریم یا تغییری در حجم ماهیچه و ظرفیت ریه‌های‌مان نبینیم، باز هم از ورزش کردن لذت می‌بریم. مثلا می‌توانیم فقط به‌دلیل شعفی که در نتیجه کشش‌ها و تاملات عمیق آن در ما حاصل می‌شود یوگا کار کنیم، حتی اگر نتوانیم مثل یوگاکاران حرفه‌ای در عکس‌ها بدن‌مان را به شیوه‌های عجیب بکشیم و خم کنیم. می‌توانیم کاراته کار کنیم تا آزادی دردناکی را که به ما می‌بخشد مزه‌مزه کنیم، حتی اگر منظما به بینی‌مان مشت بخورد. با یادآوری لذات ذهنی ورزش، دلایل بیشتری برای خودمان می‌آوریم که به باشگاه برویم و شلوارهای چسبان ورزشی و کتانی، یا لباس‌های ساده ورزشی یا لباس راحتی بپوشیم.


قیمت: 18,000 تومان
پاکت خرید
چگونه به ورزش فکر کنیم
چگونه به ورزش فکر کنیم

مقالات پیشنهادی

 سیزده به در

سیزده به در

روز سیزدهم نوروز را سیزده به در می‌نامند و مردم در این روز به دامان طبیعت می‎‌روند تا بتوانند از نحسی روز سیزده نجات پیدا کنند. بیشتر بخوان
 دوستان فراموش شده را ضد‌عفونی کنیم...

دوستان فراموش شده را ضد‌عفونی کنیم...

این روزهای عجیب یک بیماری همه گیر شکل جهان را تغییر داده است؛ سبک زندگی انسان ها، رفتار حیوانات و آب و هوا شکل جدیدی به خود گرفته است. تجربه ای که پیش ازین هرگز تخیلش نکرده بودیم. بیشتر بخوان

کتاب های پیشنهادی

 بسکتبال در گذر زمان

بسکتبال در گذر زمان

3,000 تومان
 رونالدو ظهور یک برنده

رونالدو ظهور یک برنده

10,000 تومان
 قصه ی شگفت انگیز لئو مسی

قصه ی شگفت انگیز لئو مسی

10,000 تومان
 نیمكت داغ

نیمكت داغ

34,000 تومانSome text some message..