× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

پیر مقدس: رمان تاریخی (باز پرداختی از زندگی توماس بکت)

نویسنده:
کنراد فردیناند مایر

وقتی که برای اوّلین‌بار در کاخ ويندسور به پیشگاه شاه انگلستان در آمدم، قلبم در سینه‌ام می‌زد. چرا که شاه هیکلی درشت و قوی، و رفتاری سرورانه و پرصلابت داشت، و چشمان آبی و بدون سایه‌بانش مثل دو گلوله‌ی آتش زبانه می‌کشیدند. ابتدا نگاه خالی از لطفی به من انداخت، امّا درجا موضوع را فهمید. آن هم نه از تته‌پته‌های من، بل‌که بیش‌تر از خود زنبورک، که به دست گرفت، وارسی‌اش کرد، چوبه‌ی تیری در چله‌ی آن گذاشت و از پنجره‌يِ بازِ کاخ، کلاغی را نشانه گرفت که در آن هوای آرام و ساکن، بدون حرکت روی پرچمکِ بادنمايِ برجِ کاخ نشسته بود. و خنده‌ای پرنشاط بر پهنه‌ی صورتش دوید همین که بادنما چرخی خورد و حیوان پرپرزنان در شیار ناودان افتاد.

یک بار دیگر با سر انگشتانش زه و چله را امتحان کرد و سپس نگاهی گویای رضایت به من انداخت و در ستایشِ کارم گفت: پسرم، در این اسلحه هنر به کار رفته است. بیا، آن را به اسلحه‌خانه‌ی من ببر، و به میرسلاحم بگو که خدمت‌کار من هستی. چون که تو، جوان آلمانی، دم دست من می‌مانی و از این به بعد كمان مرا در شکار برایم می‌آوری. 

صفحه ۴۲

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 سوسوی نهان‌خانه

سوسوی نهان‌خانه

ترلس به هر چیزی چنگ می‌زند که خود را از تردیدهایش نجات دهد؛ ریاضیات، فلسفه، عقاید شبه‌عرفانی دوستش و فلسفه و کانت. او خود را نیازمند تجربه - برای آموختن  -  می‌بیند و این را در درگیری خود با ماجراهای راسینی می‌یابد بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات نیلوفر
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی محمود حدادی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..