لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

هولوکاست: پیگرد و کشتار یهودیان

نویسنده:
الکساندر براکل

با آغاز سال ۱۹۴۳ آلمان، به خصوص وزارت امور خارجه بر فشارهای خود برای گسترش تدابیر یهودی‌ستیزانه به یونان افزود. در فوریه دولت بلغارستان با من انتقال یهودیان از تراکیه موافقت کرد؛ اتفاقی که در ماه بعد آغاز شد و در جریان آن بیش از ۴٬۰۰۰ نفر به تربلینکا منتقل شدند. اندکی بعد انتقال یهودیان در بخش زیر اشغال آلمان نیز آغاز شد. در ماه‌های مارس و آوریل حدود ۴۸٬۰۰۰ نفر به آشوویتس منتقل شدند که بیش‌ترشان پس از رسیدن به اردوگاه، بی‌درنگ روانة اتاق گاز شدند. اعتراضات رسایی که از جانب نمایندگان برجستة مردم غیریهودی، از جمله استادان و اسقف اعظم آتن، برخاست، بی‌نتیجه خاموش شد. اعتراض دولت دست‌نشاندة يونان نیز سرنوشت مشابهی داشت. تنها با مداخلة شجاعانة کارمندان کنسولی ایتالیا در سالونیک چندصد یهودی به طور قاچاقی به منطقة ایتالیایی منتقل شدند که دست کم چند صباحی در امنیت بودند، زیرا دولت ایتالیا همچنان از این‌که پیگرد یهودیان را به قلمرو سرزمینی خود گسترش دهد سر باز می‌زد.

با تسلیم شدن ایتالیا دوران امنیت نسبی یهودیان در یونان مرکزی نیز به سر رسید. در سپتامبر ۱۹۴۳ آلمان مناطقی را که پیش‌تر در ادارة ایتالیا بود اشغال کرد و در بهار ۱۹۴۴ بیش از ۵۴٬۰۰۰ یهودی‌ای که تا آن زمان در پناه ایتالیا بودند نیز به آشوويتس منتقل شدند. تنها کم‌تر از ۲٬۰۰۰ نفرشان پس از جنگ به زادگاهشان بازگشتند.

صفحه ۱۶۵

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 در جست‌وجوی درمان رنج‌های روحی

در جست‌وجوی درمان رنج‌های روحی

هرمان هسه جزو نویسندگانی است که آثار بسیاری نوشت و در زمینه‌های مختلف: داستان بلند، داستان کوتاه، سفرنامه، مقاله و شعر قلم زده است.  بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ثالث
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی مهدی تدینی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..