× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
 • هزینه ارسال پستی زیر ۶۰۰ گرم ۱۵ هزار تومان و بالای ۶۰۰ گرم ۲۳ هزار تومان، در صورتی که مبلغ اضافه‌ای بابت پست با هزینه پاکت یا کارتن دریافت شده باشد به شما برگشت داده خواهد شد.
 • شمارۀ پیگیری مرسوله از طریق تلفن یا پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
 • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خود شماست.
 • سفارشات پستی به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حداکثر ظرف 1 روز کاری تحویل پست داده خواهد شد.
تماس با پشتیبانی از ساعت 10 صبح-4 بعدظهر به غیر از پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها و روزهای تعطیل. گفتگوی آنلاین تمام روزهای از ساعت 10 صبح تا 10 شب.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

هنر و جامعه در جهان ایرانی

نویسنده:
شهریار عدل

سرآغاز

رویدادهای ایران و افغانستان و دیگر سرزمین‌های جهان ایرانی بار دیگر نظر همگان را به خود جلب کرده و رونق هر چه بیشتر بررسی‌های جهان ایرانی کنونی را سبب گردیده است. اما مسائل دیروز، مگر آن چه به طور مستقیم از باستان شناسی ماقبل تاریخ و تا حدّی دوره تاریخی ریشه می‌گیرد، هم‌چنان از توجّه کمتری برخوردار بوده است و گردآوری مقالات مجموعة حاضر تحت عنوان هنر و جامعه در جهان ایرانی کوشش ناچیزی است برای جبران این کمبود.

این مجموعه مرکب است از دوازده گفتار که توسط پژوهشگران مؤسسات بزرگ علمی کشورهای ایتالیا، ایران، ایالات متحده امریکا، بریتانیا، شوروی و فرانسه نگاشته شده و هرگاه شرایط مساعد کنونی ادامه یابد، این مجموعه به صورت نخستین مجلّد از سلسله کتابهایی در می‌آید که به بررسی هنر و جامعة ایرانی اختصاص خواهد یافت.

در عنوان کتاب، نام جهان ایرانی از سویی یادآور پیوستگی معنوی این مجلد با سلسله کتاب‌های جهان ایرانی و اسلام است که در سال ۱۳۵۰ - ۱۹۷۱ توسط ژان اُبَن و سپس به دستیاری این جانب برای ایجاد برخوردی نو و به منظور رهایی از بندهای یک شرق شناسی خودکفا تأسیس گردید و از سوی دیگر، این نام روشنگر مرزهای جغرافیایی و تاریخی گسترده‌ای است که در این کتاب‌ها مورد مطالعه قرار خواهد گرفت: سرزمین‌هایی با مرزهای نااستوار در طیّ زمان و در برگیرندة پهنه‌ها و مردمانی که دارای فرهنگ ایرانی بوده و یا بسیار تحت‌تأثیر آن قرار داشته‌اند و هم‌چنین سرزمین‌هایی که فرهنگ بومی آن‌ها توسّط ایرانیان جذب گردیده و خود برای همیشه و یا دراز مدّت از آنِ ایران گشته است.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

 • ناشر : توس
 • تعداد صفحات: 396
 • شابک: 9789643154882
 • شماره چاپ: 1
 • سال چاپ: 1379
 • نوع جلد: شمیز
 • دسته بندی: هنر اسلامی
 • امتیاز:

مقالات پیشنهادی

 هجرت در مکان سکونت در زبان

هجرت در مکان سکونت در زبان

خانواده‌اش بنگالی بودند و ساکن انگلستان، جومپا در لندن به دنیا آمد و سه ساله بود که خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کردند. مادر جومپا اما پس از دوبار مهاجرت، حاضر به پذیرفتن فرهنگ ینگۀ دنیا نبود. با سرسختی در برابر کنار گذاشتن ساری، تغییر عادات غذایی و رفتاری مقاومت می‌کرد، برای مادر او، آمریکایی‌شدن و حتی شبیه آمریکایی‌ها شدن شکستی تمام عیار بود. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات توس
مشاهده همه arrow iconSome text some message..