× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال۲۵۰۰۰ هزار تومان
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای ۱۵۰ هزارتومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مردی به نام اوه

نویسنده: فردریك بكمن

و ردپاهای پدر

زنش به تقدیر اعتقاد داشت. معتقد بود «تمام راه‌ها» - راه‌هایی که آدم در طول زندگی طی می‌کند – شخص را به طرق مختلف به «چیزی» می‌رساند که آن چیز همان «مقصد شخص» است. هر وقت این بحث را شروع می‌کرد، طبیعتا اُوه اغلب زیرلبی حرف نامفهومی می‌زد! خودش را خیلی درگیر نشان می‌داد و یک پیچ را سفت می‌کرد، ولی هیچ وقت مخالفت نمی‌کرد. شاید سرنوشت از نظر زنش «چیزی» بود، جایی که او را به آن‌جا برده بود، اُوه خودش را درگیر این مسائل نمی‌کرد. سرنوشت از نظر اُوه «یک شخص» بود.

کمی غیرمعمول بود که در 16 سالگی یتیم شود، خانواده‌اش را از دست بدهد، خیلی قبل‌تر از اینکه بتواند برای خودش خانواده تشکیل دهد و آن را جایگزین خانواده ازدست‌رفته‌اش کند. این‌جاست که نوع خاصی از تنهایی و بی‌کسی به وجود می‌آید.

اُوه دو هفته روی ریل‌های قطار کار کرد. سخت‌کوش و وظیفه‌شناس بود و وقتی به این نتیجه رسید که از آن کار خوشش آمده خودش هم تعجب کرد. داشتن شغل نوعی آرامش‌ خاطر بود. ابزار را در دست بگیری و بتوانی نتیجه کارت را ببینی. اُوه هیچ‌وقت از مدرسه متنفر نبود، ولی هیچ‌وقت هم مزیت مدرسه را به‌درستی نفهمید. از ریاضی خوشش می‌آمد و در این درس یک سال از بقیه هم‌کلاسی‌هایش جلوتر بود و راستش را بخواهید به بقیه درس‌ها خیلی اهمیت نمی‌داد. ولی این شغل چیز دیگری بود، چیزی که خیلی بیشتر مناسبش بود.

آخرین روز کاری‌اش را که تمام کرد، ناراحت و گرفته بود. ناراحتی‌اش به این خاطر نبود که مجبور بود به مدرسه برگردد، به این خاطر بود که تازه فهمیده بود اصلا نمی‌داند خودش و زندگی‌اش را چطور جمع‌و‌جور کند. یقینا پدر جنبه‌های خوب زیادی داشت، ولی همان‌طور که قبلا گفتیم جز یک خانه درب‌و‌داغان، یک ساب قدیمی و یک ساعت مچی خط‌افتاده، چیز دیگری نداشت که به ارث بگذارد و کسی حق نداشت اصلا حرفی از خیریه کلیسا به میان بیاورد، خدای بی‌معرفت باید این موضوع را روی یخ می‌نوشت. اُوه توی رختکن که ایستاده بود این جمله را بلند و واضح به زبان آورد، به احتمال زیاد برای این‌که به گوش خدا برسد یا شاید هم به گوش خودش.

رو به سقف فریاد زد: «حالا که پدر و مادرم را ازم گرفتی، پولت هم واسه خودت!» 


قیمت: 46,000 تومان
پاکت خرید
مردی به نام اوه
مردی به نام اوه

مقالات پیشنهادی

 پیشنهاد نویسندگان بزرگ؛ مرد نامرئی

پیشنهاد نویسندگان بزرگ؛ مرد نامرئی

وبسایت لیت‌هاب با بررسی گفت‌وگوها و یادداشت‌های بسیاری از نویسندگان بزرگ فهرستی تهیه کرده است از کتاب‌هایی که این نویسندگان بیش از همه خواندنشان را پیشنهاد کرده‌اند. این پیشنهادها را در «آوانگارد» دنبال کنید. هر پیشنهاد با توضیح مختصری دربارۀ کتاب و نام پیشنهاد دهندگان آن همراه است. بیشتر بخوان
 مادربزرگم یونانی بود

مادربزرگم یونانی بود

معرفی مجموعه یازده داستان کوتاه طنز درباره خاطرات کودکی و نوجوانی پسرکی خاص، که دنیا را جور دیگری می بیند.  بیشتر بخوان
 کسی از پیرزن‌ها قصّه نخواهد گفت

کسی از پیرزن‌ها قصّه نخواهد گفت

تمام خواب‌هایم تکرار یک خواب واحدند، با تک‌تک جزئیاتش، رؤیایی که دوباره و دوباره به سراغم می‌آید. در این کابوسِ همیشه یک شکل، من پای پله‌ها، در دالان ورودی، رو به چارچوب فولادی و شیشه نشکن درِ بیرونی ایستاده‌ام و تقلا می‌کنم قفل در را باز کنم.  بیشتر بخوان

کتاب های پیشنهادی

 من پیش از تو

من پیش از تو

ناموجود
 ملت عشق

ملت عشق

45,000 تومان
 پیش از آن كه بخوابم

پیش از آن كه بخوابم

30,000 تومان
 پس از تو

پس از تو

37,000 تومانSome text some message..