× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مردان بدون زنان

نویسنده:
هاروکی موراکامی

موراکامی معنای عشق را با سیر عظیمی از مؤلفه‌های کودکی تا آنجا پیش می‌برد که خاطراتِ غبارِ گرفته را از خنکایِ خاک بیرون می‌کشد و به اجزایِ آن رنگی نو می‌زند. برخلاف برخی تصوراتِ عمومی، موراکامی در این داستان نشان می‌دهد، مردها با آن جسم تنومند نیز می‌توانند، آسیب‌پذیر باشند و در برابر ناملایمات زندگی چطور با خاطره‌ای دور سال‌های متمادی روزگار بگذرانند. زیرا در فرهنگ زناشویی کشور ژاپن از دیرباز رسم بر آن بوده که اگر زن و مردی از یکدیگر جدا می‌شوند حتی اگر پایِ بچه‌ای در میان باشد، دیگر حق ندارند به یکدیگر نزدیک شوند، حتی اگر از کرده‌ی خود پشیمان و سرخورده باشند. از همین‌رو موراکامی با نگاهی انتقادی این سنت را به سُخره می‌گیرد.

یکی از مؤلفه‌های سبک‌شناسی موراکامی نگاه جزئی‌نگر اوست. او با روایتِ سرکش و با تعلیقی بی‌نظیر دست مخاطب را می‌گیرد و تا آنجا که خود از پیش تعیین کرده، پیش می‌برد و این فرایند در اغلبِ آثار موراکامی وضعیتی ناپایدار پیشِ روی مخاطب قرار می‌دهد و همین چرایی در عین سادگی منحصربه‌فرد در بافتِ زبان، خواننده را غافلگیر و شگفت‌زده می‌کند. ارجاعات برون‌متنی در آفرینه‌های موراکامی گاه آن‌قدر جالب است که نشان‌دهنده‌ی نگاه عمیق او بر گستره‌ی جهان است..

دانش و اندوخته‌ی سال‌ها خواندن و نوشتن، او را در تراز نویسندگانِ بزرگ جهان قرار می‌دهد.

نیلوفر شریفی

آمستردام ۲۰۱۶ 

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 وهم‌آلود و خیالی؛ مانند گربه‌های آدمخوار

وهم‌آلود و خیالی؛ مانند گربه‌های آدمخوار

«گربه‌های آدمخوار» روایت زنان و مردانی است که مدام به تاریکی دست می‌اندازند و تلاش می‌کنند که آن سیاهی خیال‌انگیز را در مشت بگیرند؛ اما انگشتانشان، از آن کورسویِ پیوسته دور از دسترس، سُر می‌خورد و توفیقی نمی‌یابند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات مروارید
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم هاروکی موراکامی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..